• In English
 • Звернення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 20 травня 2018 року о 09:00

  Шановні громадяни!

  Щороку ми вшановуємо пам’ять жертв мільйонів українців і представників інших національностей, які зазнали переслідування та фізичного знищення від репресивно-каральної політики комуністичного режиму. Тотальне винищення громадян України в часи СРСР мало масовий характер і відбувалося фактично з перших років виникнення комуністичної імперії та продовжувалося до часу її розвалу.

  Політичні репресії проти творчої, наукової, технічної еліти, примусова колективізація, розкуркулення, нищення селянства, штучні голодомори, масові розстріли, депортації, каральні акції проти представників релігійних конфесій, переслідування дисидентів, системне залякування громадян, мільйони покалічених людських життів – ось реальна ціна перебування України у складі СРСР.

  Сам факт незалежної України – це головна умова того, що наші громадяни більше не зазнаватимуть утисків, переслідувань і фізичного знищення від людиноненависницької імперської політики, яка змітала все відмінне на своєму шляху. І в нас нема іншої альтернативи, як зміцнювати власну державу, розбудовувати економіку, втілювати життєво необхідні реформи, посилювати інститути громадянського суспільства, послідовно та прискорено інтегруватися до цивілізованого демократичного світу, який шанує людську гідність, свободу і культурне різноманіття світу. Ми це повинні робити не лише заради себе, а й заради майбутніх поколінь наших громадян, щоб вони мали кращі стартові можливості для власної реалізації.

  Прошу всіх громадян вшанувати пам’ять жертв політичних репресій в Україні і запалити свічки.

  З повагою

  Прем’єр-міністр України                                                           Володимир ГРОЙСМАН

  Звернення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій