• In English
 • Інклюзивна політика

  Інклюзія – це процес збільшення ступеня участі всіх громадян в соціумі, у тому числі людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення (люди похилого віку, вагітні жінки, тощо). З метою втілення принципів інклюзивності та захисту прав осіб з інвалідністю 13 грудня 2006 року Генеральною Асамблеєю ООН було прийнято Конвенцію про права осіб з інвалідністю, яку підписали та ратифікували майже всі країни світу, у тому числі й Україна. Виконання та дотримання норм цієї Конвенції від Кабінету Міністрів України контролює Урядовий  уповноважений з прав осіб з інвалідністю Раїса Панасюк.

  У цьому розділі ви можете знайти посилання на текст самої Конвенції  та інші законодавчі акти, котрі гарантують її виконання в нашій Державі, а також Стратегію Ради Європи про права осіб з інвалідністю на 2017-2023 роки (документ). Разом з тим тут будуть розміщуватись матеріали, пов’язані з доступністю  (архітектурною, інформаційною, транспортною, доступністю послуг) для маломобільних груп населення. 

     

  Документи:

  Постанова Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2012 р. № 706 «Про затвердження Державної цільової програми “Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів” на період до 2020 року»

  Розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1073-р Про затвердження плану заходів з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях, наданих Комітетом ООН з прав осіб з інвалідністю, до першої доповіді України про виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю на період до 2020 року

  Постанова Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2017 р. № 612 Про внесення змін до Державної цільової програми “Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів” на період до 2020 року

  ПОРАДНИК щодо створення доступного середовища для осіб з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення


  Відеоінформація:


  "Доступність для всіх" 

   


  "Архітектурна доступність"

  "Доступне місто"

   

  "Інформаційна доступність"

   

  "Транспортна доступність"

   


  Аналітичний звіт