У вересні 2015 року в рамках 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку відбувся Саміт ООН зі сталого розвитку. Підсумковим документом Саміту “Перетворення нашого світу: порядок денний у сфері сталого розвитку до 2030 року” 17 Цілей Сталого Розвитку та 169 завдань. Завдання національного розвитку, індикатори для моніторингу їх виконання та цільові орієнтири для досягнення до 2030 року було відображено в Національній доповіді “Цілі сталого розвитку: Україна”.
У 2019 році Президент України своїм указом підтримав досягнення Цілей сталого розвитку та результатів їх адаптації з урахуванням специфіки розвитку України, викладених у Національній доповіді "Цілі сталого розвитку: Україна”.
В свою чергу, Урядом внесено зміни до Регламенту Кабінету Міністрів України, якими встановлено, що у процесі формування та реалізації державної політики України враховується необхідність досягнення Цілей сталого розвитку. Таким чином, на державному рівні Цілі сталого розвитку закріплено у якості орієнтирів для розроблення програмних та прогнозних документів.
У липні 2020 року Україна на Політичному форумі високого рівня зі сталого розвитку під егідою Економічної і соціальної ради ООН представила світовій спільноті перший Добровільний національний огляд стану досягнення Цілей сталого розвитку.
Для забезпечення дієвої координації імплементації Цілей сталого розвитку на національному рівні створено міжвідомчу робочу групу з питань забезпечення досягнення Цілей сталого розвитку, затверджено Положення про неї та її посадовий склад (постанова Кабінету Міністрів від 29 серпня 2023 р. № 923).
Головою зазначеної групи з огляду на кроссекторальний характер Цілей сталого розвитку визначено Міністра Кабінету Міністрів України, а до складу включено представників міністерств, інших державних органів, а також представників міжнародних і громадських організацій, наукових установ.
При міжвідомчій робочій групі по кожній з 17 Цілей створено робочу групу, які очолюють заступники Міністрів профільних міністерств.
В межах роботи робочих груп здійснено перегляд національних завдань та індикаторів.
За результатами роботи Урядом схвалено розпорядження “Деякі питання забезпечення досягнення Цілей сталого розвитку в Україні” (від 29 листопада 2024 р. № 1190), яким затверджено національні завдання, індикатори їх досягнення, цільові значення до 2030 року та визначено координаторів по кожній ЦСР.
Нові національні завдання та індикатори були визначені, зокрема, з урахуванням воєнного стану: завдання щодо відбудови та відновлення пошкоджень наслідків збройної агресії російської федерації, розмінування замінованих територій, екологічної кризи, спричиненої в тому числі збройною агресією росії, наявності та облаштування укриттів тощо.
В свою чергу розпорядженням встановлено, що Державна служба статистики забезпечує збір та оприлюднення даних за індикаторами.
В цьому контексті слід зазначити, що з 2019 року діє система моніторингу досягнення Цілей сталого розвитку, яка розміщена на сайті Державної служби статистики та дозволяє візуалізувати оцінку поточного прогресу.
Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади за участю державних органів та інших відповідальних за розрахунок даних за індикаторами досягнення Цілей сталого розвитку забезпечують збір даних за індикаторами та розробляють метадані, за формою, затвердженою розпорядженням.
30 січня 2025 року Секретаріатом Кабінету Міністрів представлено презентацію щодо Цілей сталого розвитку під час двосторонньої зустрічі України та Європейської Комісії в рамках здійснення офіційного скринінгу відповідності законодавства України праву ЄС за переговорним розділом 30 “Зовнішні зносини”.
Завдання та індикатори досягнення Цілей сталого розвитку в Україні на період до 2030 року.