• In English
 • Особистий прийом громадян

  Шановні громадяни!

        З метою запобігання можливого поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом та на виконання заходів ефективної протидії поширення коронавірусної інфекції тимчасово особистий прийом громадян у приймальні Кабінету Міністрів України припинено.

       Відповідно до Закону України “Про звернення громадян” у Вас є можливість подати звернення не тільки особисто під час прийому, а й шляхом направлення поштою, надсилання електронного звернення за допомогою мережі Інтернет, а також подання усного звернення за допомогою засобів телефонного зв’язку.

       Просимо використовувати вказані способи подання звернення.

       Поштова адреса: вул. М. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008.

       Подати усне звернення за допомогою засобів телефонного зв’язку – телефон 1545.

       Подати електронне звернення: https://ukc.gov.ua/appeal/?                                                                                  

  Графік особистого прийому громадян  
  Першим віце-прем’єр-міністром України,
   віце-прем’єр-міністрами України та міністром, який не очолює міністерство


  Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Свириденко Ю. А.


  перший понеділок

  парного місяця

  Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Верещук І. А.


  другий четвер

  непарного місяця


  Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та

  євроатлантичної інтеграції України Стефанішина О. В.


  четвертий четвер

   непарного місяця

  Віце-прем’єр-міністр України – Міністр цифрової трансформації України Федоров М. А.

  четвертий четвер

  парного місяця


  Міністр Кабінету Міністрів України Немчінов О. М.

  другий вівторок

  парного місяця  Порядок організації та проведення 

  особистого прийому громадян у Кабінеті Міністрів України


  ЗАТВЕРДЖЕНО
  постановою Кабінету Міністрів України
  від 12 жовтня 2010 р. № 924

  1. Цей Порядок визначає основні вимоги до організації та проведення особистого прийому громадян у Кабінеті Міністрів України.

  2. Особистий прийом громадян Прем'єр-міністром України відповідно до статті 23 Закону України "Про звернення громадян" проводиться в установленому ним порядку.

  3. Перший віце-прем'єр-міністр, віце-прем'єр-міністри України та міністри, які не очолюють міністерства, здійснюють особистий прийом громадян згідно із компетенцією у приймальні Кабінету Міністрів України з 15-ї до 17-ї години у визначені графіком особистого прийому громадян дні. Такий графік затверджується Державним секретарем Кабінету Міністрів України за погодженням з Прем'єр-міністром України.

  У разі відсутності Першого віце-прем'єр-міністра чи одного з віце-прем'єр-міністрів України або міністрів, які не очолюють міністерства, особистий прийом проводять уповноважені ними посадові особи. Інші міністри проводять особистий прийом громадян безпосередньо у приміщеннях міністерств у визначеному ними порядку.

  4. Попередній запис на особистий прийом до Першого віце-прем'єр-міністра, віце-прем'єр-міністрів України та міністрів, які не очолюють міністерства, здійснюється працівниками Управління з питань роботи із зверненнями громадян Секретаріату Кабінету Міністрів України (далі - Управління) разом з працівниками служб Першого віце-прем'єр-міністра чи одного з віце-прем'єр-міністрів України або міністрів, які не очолюють міністерства, у визначені графіком дні з 10-ї до 13-ї години.

  Запис громадян на прийом до Першого віце-прем'єр-міністра, віце-прем'єр-міністрів України проводиться у разі, коли питання, порушене громадянином, не вирішено після особистого прийому іншими членами Кабінету Міністрів України відповідно до компетенції.

  За дорученням керівництва Секретаріату Кабінету Міністрів України до проведення попереднього запису громадян на особистий прийом до Першого віце-прем'єр-міністра, віце-прем'єр-міністрів України та міністрів, які не очолюють міністерства, можуть залучатися працівники відповідних структурних підрозділів Секретаріату Кабінету Міністрів України.

  Прийом жінок, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня", осіб  з  інвалідністю  внаслідок Другої світової війни, Героїв Соціалістичної Праці, Героїв Радянського Союзу, Героїв України проводиться в першочерговому порядку.

  5. Особистий прийом громадян в дні, не визначені графіком, крім вихідних та святкових, проводиться працівниками Управління з 10-ї до 13-ї та з 14-ї до 17-ї години, в суботу - з 10-ї до 13-ї години.

  5 1. У разі звернення громадян, дії яких створюють небезпеку для оточуючих, особистий прийом громадян може бути припинений з одночасним зверненням до уповноважених органів відповідно до компетенції.

  6. Вхід громадян до приймальні Кабінету Міністрів України не потребує оформлення перепустки та пред'явлення документів, що посвідчують особу.

  7. Інформація про порядок і графік особистого прийому громадян Першим віце-прем'єр-міністром, віце-прем'єр-міністрами України та міністрами, які не очолюють міністерства, публікується у газеті "Урядовий кур'єр", розміщується на Урядовому порталі та у приймальні Кабінету Міністрів України.

  8. Для запису на особистий прийом громадянин повинен пред'явити документ, що посвідчує його особу.

  Під час попереднього запису на особистий прийом з'ясовується прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, зміст порушеного питання, до яких посадових осіб чи органів державної влади він звертався і яке було прийняте рішення, визначається посадова особа чи орган державної влади, до компетенції яких належить вирішення питання, вивчаються документи, інші матеріали, що подаються громадянином для обґрунтування своєї заяви (клопотання), скарги або пропозиції (зауваження).

  Не допускається з'ясування відомостей про особу громадянина, що не стосуються його звернення.

  9. Повторний прийом громадянина з питання, яке вже розглядалося Першим віце-прем'єр-міністром, віце-прем'єр-міністрами України та міністрами, які не очолюють міністерства, проводиться в разі, якщо питання, порушене у першому зверненні, не було вирішено по суті.

  10. У разі повторного звернення громадянина вивчаються матеріали з порушеного питання, з'ясовуються причини повторного звернення, надаються необхідні роз'яснення та можлива допомога.

  11. Під час проведення особистого прийому громадян можуть бути присутні їх представники, повноваження яких оформлені в установленому порядку, та/або особи, які перебувають у родинних відносинах з такими громадянами.

  Присутність сторонніх осіб під час проведення особистого прийому громадян не допускається.

  12. Письмове звернення, яке подається громадянином на особистому прийомі, оформлюється відповідно до вимог статті 5 Закону України "Про звернення громадян".

  Про результати розгляду звернення громадянину повідомляється письмово або усно (за його бажанням).

  13. З урахуванням рішення, прийнятого під час особистого прийому посадовою особою, яка його проводила, працівники Управління, відповідних служб та структурних підрозділів Секретаріату Кабінету Міністрів України опрацьовують проекти резолюцій до звернень громадян і подають їх на розгляд Першого віце-прем'єр-міністра, віце-прем'єр-міністра України та відповідного міністра.

  14. Звернення громадян на особистому прийомі реєструються відповідно до Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. N 348 (Офіційний вісник України, 1997 р., число 16, с. 85; 2008 р., N 73, ст. 2461).

  15. Управління проводить систематичний аналіз і узагальнення звернень громадян на особистому прийомі, подає відповідну інформацію один раз на півроку керівництву Секретаріату Кабінету Міністрів, один раз на рік - Кабінетові Міністрів України.  ЗАТВЕРДЖУЮ
  Прем’єр-міністр України

  Денис ШМИГАЛЬ

  “7” липня  2020 р.


  ПОРЯДОК

  проведення прийому громадян Прем’єр-міністром України


              Прем’єр-міністр України проводить прийом громадян у формі спілкування з громадянами під час робочих поїздок до регіонів та здійснення інших заходів за його участю, де громадяни особисто звертаються до Прем’єр-міністра України із заявами, скаргами та пропозиціями.

               Організація розгляду звернень громадян здійснюється Управлінням з питань роботи із зверненнями громадян Секретаріату Кабінету Міністрів України разом з Апаратом Прем’єр-міністра України.