Система координації міжнародної технічної допомоги передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 № 153 “Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги” і складається із трьох взаємозалежних рівнів: форуму “Партнерство з розвитку”, стратегічної платформи та секторальних (міжсекторальних) робочих груп (СРГ), серед яких СРГ мають найбільш практичну робочу направленість.
Робота СРГ ґрунтується на принципах партнерства та співучасті, а також керується взаємною підзвітністю та прозорістю. Основними принципами є співголовування, спільне формування порядку денного, ведення протоколів та доступ до спільної інформації, а також зворотний зв'язок між рівнями.
Влітку 2024 р. Секретаріатом Кабінету Міністрів разом із заінтересованими міністерствами та у взаємодії з партнерами з розвитку були оновлені кількість та склад секторальних робочих груп, а також концепція роботи СРГ.
Завдяки оновленій концепції роботи СРГ, міністерства зможуть вирішувати з партнерами з розвитку наступні задачі:
Сприяння визначенню та оперативному розподілу виділених фінансових ресурсів для покриття найбільш нагальних потреб України, визначених Урядом України.
Закладення основи для мобілізації нових ресурсів та сприяння забезпеченню реалізації та координації пріоритетних проектів.
Підтримки впровадження політичних реформ на основі Матриці реформ та інших ключових всеохоплюючих галузевих стратегій і політик, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Підтримки зусиль щодо забезпечення прозорості потоків міжнародної допомоги та підзвітності щодо інвестицій у заходи відбудови, зокрема шляхом удосконалення систем управління даними.
Співголовами секторальних робочих груп є керівники або заступники керівників центральних органів виконавчої влади України та представники партнерів з розвитку. У разі потреби у складі секторальних робочих груп можуть утворюватися тематичні підгрупи для співробітництва за окремими напрямами.
Перелік Секторальних робочих груп:
Державне управління та врядування
Верховенство права (антикорупційна політика та суди)
Управління державними фінансами / Управління публічними інвестиціями
Економічне відновлення, промисловість та МСП
Регіональний розвиток/Децентралізація