• In English
 • Офіс реформ Кабінету Міністрів України

  Офіс реформ КМУ – консультативно-дорадчий орган, що допомагає Уряду України у розробці та втіленні пріоритетних реформ.

  Офіс реформ забезпечує координаційну та адміністративну підтримку роботи Секретаріату Міжвідомчої координаційної платформи донорів для України з боку Уряду України.  

  Використовуючи галузеву експертизу наших фахівців та міжнародний досвід, Офіс реформ надає підтримку Кабінету Міністрів, супроводжуючи пріоритетні реформи від аналізу проблеми і розробки механізму її впровадження до моніторингу ефективності та комунікації змін. 

  Команда Офісу реформ також бере участь в організації щорічної Конференції з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference).

  Офіс реформ є частиною програми «Архітектура відновлення та реформ в Україні» (URA). «Архітектура відновлення та реформ в Україні» (URA) - це комплексна програма технічної допомоги, запроваджена Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) у партнерстві з Європейським Союзом для підтримки важливих процесів відновлення та реформ в Україні. Програма фінансується Багатостороннім Донорським Фондом Стабілізації та Сталого Розвитку України під управлінням ЄБРР. Учасниками Фонду є Австрія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Швеція, Швейцарія, Велика Британія, США та Європейський Союз, найбільший донор.

  Головою Офісу реформ є Прем'єр-міністр України. Керівництво здійснює виконавчий директор Офісу реформ.

  Контактна інформація: rdo@kmu.gov.ua; +38 (044) 256-75-23.

  Документи

  Постанова Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 р. № 768 «Про утворення Офісу реформ»

  Положення про Офіс реформ

  Reforms in Ukraine: Progress in 2017 and Priorities for 2018, February 2018

  Reforms in Ukraine: Progress and Priorities, June 2018

  Реформи в Україні 2016-2019: Незворотність змін 

  Reforms in Ukraine 2016-2019: Irreversibility of Changes 

  Команда

  Тетяна Ковтун

  Виконавча директорка

  kovtun@kmu.gov.ua

  Має широку експертизу та практичний досвід у сфері належного врядування, реформування публічної адміністрації та державної служби, законотворчої роботи, управління проєктами та координації міжнародної технічної допомоги.

  Понад 15 років професійного досвіду, зокрема на державній службі та в Представництві ЄС в Україні. Протягом п’яти років обіймала посаду заступника Державного секретаря Кабінету Міністрів України та секретаря Координаційної ради з питань реформування державного управління. Відповідала за реалізацію Стратегії реформування державного управління відповідно до європейських принципів державного управління SIGMA/OECD, включаючи стратегічне планування та координацію державної політики, державну службу, адміністративні послуги та адміністративну процедуру. Працювала в Представництві ЄС в Україні, де відповідала за антикорупційний напрям та співпрацю з Україною Групи підтримки України SGUA .

  Здобула ступені магістра публічної політики Університету Штату Міннесота та магістра політології Києво-Могилянської академії.
  Андрій Кондор 

  Старший проєктний менеджер, керівник групи

  Група моніторингу та звітності

  kondor@kmu.gov.ua

  Фахівець із бізнес-аналітики, операційної та фінансової звітності.

  Має понад 10 років досвіду у міжнародних компаніях галузей фінансових послуг та ІТ та некомерційному секторі.

  Ключові сфери експертизи – управління командою, проєктне управління, розробка та впровадження звітності та аналітичних продуктів для топ-менеджменту.

  Магістр з економіки. Має статус FССА, Асоціація присяжних сертифікованих бухгалтерів, Велика Британія.

  Марія Шевчук

  Проєктна менеджерка

  Група моніторингу та звітності 

  shevchuk@kmu.gov.ua

  Фахівець у сфері консультування і підтримки з питань забезпечення вчасного й ефективного моніторингу комунікації і впровадження реформ. 

  Має 5+ років досвіду з управління і впровадження проєктів міжнародної технічної допомоги.  

  Ключові компетенції – моніторинг впровадження проєктів і звітування, контроль й управління організаційними й операційними питаннями, підготовка аналітичних матеріалів.

  Здобула ступінь магістра з міжнародних відносин в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

  Юлія Зайченко

  Старша проєктна менеджерка

  Реформа державного управління

  Удосконалення реорганізації ЦОВВ

  Має більше 7 рокі досвіду роботи в управлінні проєктами на керівних посадах та в якості аналітика. 

  З 2015 року працювала у сферах координаційної та аналітичної роботи реформ сектору юстиції. Як аналітик-консультант співпрацювала у рамках підтримки реформ з проєктом EDGE.

  З 2017 по 2019 рр. працювала на посаді Генерального директора Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства юстиції України, де відповідала за координацію донорської підтримки, бюджетне та стратегічне планування, моніторинг реформ, координацію співпраці з ЄС у секторі юстиція, свобода та безпека.

  З 2019 року стала частиною команди Проєкту ЄС-ПРООН з парламентської реформи як заступниця керівника Офісу парламентської реформи, відповідаючи за напрямок комплексного реформування законодавчого процесу та розвитку парламентського контроля.

  Має вищу юридичну освіту. У 2013 отримала ступень LL.M. з міжнародного та європейського бізнес права в Університеті ім. Жана-Мулена Ліон 3, Франція. Навчалася та проходила тренінги у Австрії, Греції, Латвії, Нідерландах, присвячені праву ЄС, кращим практикам урядування, правам людини.

  Сергій Ніколайчук

  Проєктний менеджер

  Реформа державного управління

  Оплата праці

  s.nikolaichuk@kmu.gov.ua 

  Фахівець з впровадження інноваційних технічних проєктів у галузі  інформаційних технологій.

  Досвід у впровадженні електронної  системи  документообігу в СКМУ.  

  Фахівець із бізнес-аналітики, е-урядування. Понад 10 років досвіду у комерційних та у міжнародних компаніях, в проєктному менеджменті та автоматизації бізнес процесів.

  Закінчив Національний горний університет за спеціальністю "Інформаційні технології". Закінчив НМетАУ Української академії за спеціальністю "Менеджмент". Випускник ІТ школи за напрямком Diving into Business Analysis,  Diving Into Project Management.

  Андрій Мартин

  Старший проєктний менеджер

  Земельна реформа

  Відомий фахівець з питань земельної та аграрної політики, землеустрою, оцінки нерухомості, земельного кадастру, дозвільної системи та земельного права. 

  Має понад 20 років досвіду роботи у державному (проєктно-вишукувальні та науково-дослідні установи у сфері землеустрою та оцінки земель) та приватному секторах (юридичний та інженерний консалтинг). Працював заступником директора з технічних питань Проєкту Світового банку «Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру», експертом проектів USAID, UNDP та OECD. Розробник та співрозробник багатьох нормативно-правових актів з питань земельних відносин, земельної децентралізації та дерегуляції, землеустрою, оцінки земель, просторового планування, інфраструктури геопросторових даних в Україні.

  Доктор економічних наук, професор, тема дисертації «Регулювання ринку земель в Україні». Член Ради з національної інфраструктури геопросторових даних, член Комісії з проведення аудиту збитків, завданих Україні внаслідок збройної  агресії Російської Федерації.

  Закінчив Національний аграрний університет за спеціальностями «Землевпорядкування та кадастр», «Правознавство» та «Лісове господарство». Проходив програми професійного навчання у Польщі, Німеччині, Франції та США. Сертифікований інженер-землевпорядник та інженер-геодезист, оцінювач з експертної оцінки земельних ділянок, ліцитатор з проведення земельних торгів, фахівець із продажу державного майна у процесі приватизації, судовий експерт.

  Марина Денисюк

  Старша проєктна менеджерка, керівниця групи

  Координація Зеленого курсу

  denysiuk@kmu.gov.ua

  Досвідчений професіонал із координації проєктів і комунікації з державними органами влади, з управління проєктами, координації та керівництва командою, з таких галузевих питань, як політика Green Deal, промислова екологія, управління відходами, зміна клімату та інвестиції у відновлювані джерела енергії, екологічні проєкти в Україні.

  З лютого 2022 року зробила значний внесок у заповнення опитувальника ЄС у сферах захисту навколишнього середовища та енергетики, очолила команду з координації та підготовки проєкту Плану відновлення України за 24 напрямками, доопрацювання плану і його узагальнення.

  Понад два роки досвіду у сфері урядових відносин, консалтингу у сфері системи захисту навколишнього середовища, кліматичних дій та координації ініціатив European Green Deal на рівні українського уряду.

  7 років досвіду управління проєктами у сфері промислової енергоефективності та зеленої енергетики, 17 індивідуальних проєктів і понад 30 в якості керівника проєктної групи у межах Кіотського протоколу в таких сферах, як виробництво та розподіл теплової енергії, альтернативна та мала енергетика, дегазація полігонів , водо- та електромережі, хімічні підприємства, видобуток і переробка вугілля, енергоефективність промислових підприємств тощо.

  Ключові компетенції – формування та управління ефективною командою, технічний аудит проєкту, впровадження змін.


  Олена Котлярова

  Старша проєктна менеджерка, керівниця групи

  Система координації міжнародної технічної допомоги

  kotlyarova@kmu.gov.ua 

  Експерт у сфері міжнародного співробітництва, європейської інтеграції та міжнародної технічної допомоги. 

  Більше 12-ти років досвіду в корпоративному та державному секторі.

  Координувала міжнародний напрямок реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, створювала Раду донорів реформи децентралізації при Мінрегіоні, координувала діяльність програм міжнародної технічної допомоги. 

  Має юридичну освіту.


  Наталія Винярчук

  Проєктна менеджерка 

  Система координації міжнародної технічної допомоги

  Має експертизу у сфері координації міжнародної співпраці, залучення фінансової підтримки та проєктного менеджменту.

  7+ років досвіду роботи в сфері планування, реалізації та залучення фінасування для проєктів у сфері місцевого розвитку, громадських ініціатив на підтримку реформ у сфері підзвітності, закупівель та антикорупції та консультування з питань координації міжнародної допомоги на державному рівні. 

  Учасниця літньої школи Європейського Інвестиційного Банку (ЄІБ) та програми річного стажування у департаменті операційного менеджменту інвестиційних проектів у країнах сусідства ЄС з фокусом на Східне Партнерство та департаменті проектного менеджменту інвестиційних проектів з фокусом на дотримання екологічних, соціальних стандартів (ESG) та гендерної рівності. 

  З 2022 року проектний менеджер з підготовки та координації стейкхолдерів для підготовки міжнародної Конференції з питань відновлення у Лугано.

  Стипендіат програми Європейської Комісії та магістр Європейської економічної інтеграції (College of Europe, Belgium) та стипендіат програми Фонду Маршала за напрямком дизайну політик (German Marshal Fund).  Завершила курс Lund University з прозорості та реформи державного сектору й Malmö University зі сталого державного управління. Випускниця Львівського національного університету імені Івана Франка за спеціальністю Міжнародні економічні відносини.

  Лілія Горбатюк

  Старша проєктна менеджерка

  Приватизація

  Досвід у зовнішньоекономічних проєктах більше 10 років, юридичний супровід проєктів у державному та приватному секторі економіки у сфері будівництва, інфраструктурної розбудови, процесі децентралізації управління тощо. Участь у підготовці та супровід запуску Проєкту розвитку доріг України зі Світовим Банком, проєкту технічної підтримки «Модернізація та покращення безпеки мережі доріг в Україні», інші інвестиційні проекти з ЄІБ та ЄБРР. У минулому радник з корпоративного управління та приватизації прєекту USAID EDGE, ще раніше - експерт урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції», юридичний супровід питань управління державною власністю та корпоративними правами держави, інституційне посилення, координація та розробка проектів актів щодо посилення прозорості й децентралізації функцій державного управління у сфері дорожнього господарства.

  Юрист за спеціалізацією “Правова підтримка підприємницької діяльності» (Гуманітарний інститут КНЛУ). Випускниця програми "Написання і візуалізація політик на основі даних" (School of Public Management UCU). Ступінь МВА в Міжнародному інституті менеджменту «МІМ-Київ».

  Євгенія Бодня

  Проєктна менеджерка

  Корпоративне управління

  Має більше 5 років досвіду роботи у сферах аналізу та розробки публічних політик та їх адвокації, юридичного аналізу,  залучення і координації стейкхолдерів, проєктного менеджменту у сфері міжнародного розвитку.

  З лютого 2022 Євгенія долучилась до команди з координації та підготовки проєкту Плану відновлення України за 24 напрямками, підготовки міжнародної Конференції з питань відновлення України (URC 2023) та координації стейкхолдерів у процесі відновлення України.

  Євгенія має експертизу з юридичних питань у сфері корпоративного управління державними підприємствами та імплементації Керівних принципів ОЕСР з корпоративного управління. Працювала  у міжнародній організації  зосередившись на розробці довготривалих рішень для внутрішнього переміщення осіб у сферах економічного розвитку та доступного житла. Брала участь у впровадженні галузевих реформ та проєктах з європейської інтеграції разом із Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

  Закінчила магістерську програму з державної політики в Кембриджському університеті, стипендіатка WorldWideStudies та Cambridge Trust та працювала в Департаменті транспорту Великої Британії (DfT). Закінчила програму Erasmus в Університеті Адама Міцкевича в Познані, літню академію з прав людини, державного управління та децентралізації в Lund University, учасниця Європейського форуму Альпбах у 2018,2020 та 2022 рр. Наразі Євгенія навчається на програмі Stern Leadership Academy від Стенфордської вищої школи бізнесу. Євгенія є членом спільноти Global Shaper, була обрана представляти Київський хаб на Всесвітньо Економічному Форумі у Давосі у 2022 році.

  Ольга Макогон

  Проєктна менеджерка

  Реформа системи соціальної підтримки

  Має експертизу у сфері гармонізація трудового законодавства України із законодавством Європейського Союзу, управління трудовою міграцією, соціальної політики Європейського Союзу.

  Працює за напрямами - повернення громадян, які тимчасово переміщені, зокрема за кордон та їх інтеграція в суспільно-економічне життя держави; ветеранська політика, перехід від військової служби до цивільного життя; соціальний захист; захист прав дітей та повернення дітей, які тимчасово переміщені за кордон.

  До приєднання до Офісу реформ Кабінету Міністрів України Ольга очолювала Державну службу зайнятості, була головним редактором журналу «Управління персоналом», працювала незалежним консультантом з питань стратегічного розвитку управління персоналом та трудовими відносинами.

  Ольга є кандидатом юридичних наук, закінчила Академію адвокатури України, Національний університет фізичного виховання і спорту, має міжнародну сертифікацію з управління персоналом та є асоційованим членом Королівського інституту з розвитку персоналу (Великобританія).

  Жанна Панченко

  Старша комунікаційна менеджерка

  Реформа державного управління

  zpanchenko@kmu.gov.ua 

  Експерт зі стратегічних комунікацій та репутаційного менеджменту. Більше 10 років досвіду роботи у сфері корпоративних, громадських та публічних комунікацій.

  Забезпечувала комунікації реформ, зокрема реформи державного управління. Відповідала за проведення комунікаційної кампанії «Нова державна служба. Ставай лідером змін» у 2017-2018 рр., адвокаційної кампанії на підтримку законопроєкту про нову адміністративну процедуру тощо.

  Відповідає за комунікаційну підтримку щорічної міжнародної Конференції з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference), раніше Ukraine Reform Conference. Брала участь у підготовці URC в Копенгагені (Данія), Торонто (Канада), Вільнюсі (Литва), Лугано (Швейцарія).

  Брала участь у розробці та проведенні тренінгів зі стратегічних комунікацій для Державної служби зайнятості України, держорганів сектору безпеки і оборони України в межах співпраці з Центром інформації та документації НАТО в Україні. Протягом 2016-2017 рр. була заступником директора Центру комунікацій КНУ імені Тараса Шевченка. Автор навчальних курсів «Урядові комунікаційні кампанії» та «Репутаційний менеджмент в міжнародних відносинах» в Інституті міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка.

  Пройшла стажування в Офісі комунікацій Уряду Естонії, у межах програми Humeria, та в Уряді Великої Британії. Пройшла програму ОБСЄ з діалогових інструментів та фасилітації. Закінчила Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат політичних наук. Навчається на магістратурі із стратегічних комунікацій відділення дослідження війн Королівського коледжу Лондона.

  Ярослава Прокопенко

  Старша менеджерка з кампаній 

  Європейська та євроатлантична інтеграція

  12 років досвіду в комунікаціях корпоративного, громадського і публічного секторів. Працювала з комунікацією реформи виборчого законодавства, адвокації санкцій народним депутатам за неособисте голосування, введень нових стандартів звітності народних депутатів, реформи фінансів політичних партій, просвітницькими кампаніями відповідального голосування для виборців.

  Понад 5 років досвіду у сфері євроінтеграції України: консультування з реформи внутрішніх комунікацій Представництва ЄС в Україні, кампанія Представництва  ЄС в Україні «Moving Forward Together/Прямуємо разом» про переваги, можливості співпраці України та ЄС, а також результати підтримки ЄС України у 16 секторах (2017-2019), урядова комунікаційна кампанія EUКраїна про цінності ЄС і досягнення євроінтеграції України (2021), кампанія на підтримку надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС (2022), консультування у розробці урядової Стратегії комунікації з питань європейської інтеграції України до 2026 року (2021-2022). 

  Тренерка з комунікацій проєктів Європейського Союзу в Україні, Міжнародної організації праці в Україні, Державної служби України з питань праці, а також органів сектору безпеки і оборони України. 

  Співавторка Посібника з інформування та залучення населення до роботи ЦНАП від програми “U-LEAD з Європою”.

  Закінчила Інститут міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка. Навчається на магістратурі із стратегічних комунікацій відділення дослідження війн Королівського коледжу Лондона.

  Вікторія Остапченко

  Комунікаційний менеджер 

  Людський розвиток

  ostapchenko@kmu.gov.ua 

  Має значний досвід розробки комунікаційних стратегій та реалізації інформаційних кампаній. 

  Брала участь у розробці інформаційної кампанії з децентралізації,  реалізації комунікаційної кампанії для внутрішньо переміщених осіб, координуванні роботи з проведення комунікаційного аудиту. Була залучена до розробки реформи урядових комунікацій.

  Координувала розробку комунікаційної стратегії та нової візуальної айдентики для Міністерства освіти і науки України. Брала участь у  розробці комунікаційної стратегії та реалізації комунікаційних кампаній у сфері освіти і науки для Делегації ЄС в Україні під парасолькою «Прямуємо Разом».

  Диплом магістра в сфері менеджменту  організації. Навчалась у Charted Institute of Marketing, має диплом EECMD. 

  Вадим Павленко

  Графічний дизайнер

  Спеціаліст з візуальних комунікацій. Досвід роботи в соціальній сфері, брендингу, поліграфії, ЗМІ та рекламі. У минулому провідний фахівець у Центрі громадського здоров’я МОЗ України.

  Закінчив Полтавський університет економіки та торгівлі, пройшов аспірантуру в Інституті кібернетики ім. Глушкова НАН України.