• In English
  • Офіс реформ Кабінету Міністрів України

    Офіс реформ КМУ – консультативно-дорадчий орган, що допомагає Уряду України у розробці та втіленні пріоритетних реформ.

    Офіс реформ забезпечує координаційну та адміністративну підтримку роботи Секретаріату Міжвідомчої координаційної платформи донорів для України з боку Уряду України.  

    Використовуючи галузеву експертизу наших фахівців та міжнародний досвід, Офіс реформ надає підтримку Кабінету Міністрів, супроводжуючи пріоритетні реформи від аналізу проблеми і розробки механізму її впровадження до моніторингу ефективності та комунікації змін. 

    Команда Офісу реформ також бере участь в організації щорічної Конференції з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference).

    Офіс реформ є частиною програми «Архітектура відновлення та реформ в Україні» (URA). «Архітектура відновлення та реформ в Україні» (URA) - це комплексна програма технічної допомоги, запроваджена Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) у партнерстві з Європейським Союзом для підтримки важливих процесів відновлення та реформ в Україні. Програма фінансується Багатостороннім Донорським Фондом Стабілізації та Сталого Розвитку України під управлінням ЄБРР. Учасниками Фонду є Австрія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Латвія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Швеція, Швейцарія, Велика Британія, США та Європейський Союз, найбільший донор.

    Головою Офісу реформ є Прем'єр-міністр України. Керівництво здійснює виконавчий директор Офісу реформ.

    Контактна інформація: rdo@kmu.gov.ua; +38 (044) 256-75-23.

    Документи

    Постанова Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 р. № 768 «Про утворення Офісу реформ»

    Положення про Офіс реформ

    Reforms in Ukraine: Progress in 2017 and Priorities for 2018, February 2018

    Reforms in Ukraine: Progress and Priorities, June 2018

    Реформи в Україні 2016-2019: Незворотність змін 

    Reforms in Ukraine 2016-2019: Irreversibility of Changes 

    Команда

    Тетяна Ковтун

    Виконавча директорка

    kovtun@kmu.gov.ua

    Має 20 років професійного досвіду та широку експертизу в сферах належного врядування, реформування публічної адміністрації та державної служби, законотворчої роботи, управління проєктами, Європейської інтеграції та координації міжнародної технічної допомоги.

    На посаді директорки Офісу реформ КМУ, Тетяна Ковтун керує, зокрема, роботою Київського офісу (на базі Офісу реформ КМУ) технічного Секретаріату Багатосторонньої координаційної платформи донорів для України для забезпечення відбудови, впровадження реформ та європейської інтеграції України.

    Обіймала посаду заступника Державного секретаря Кабінету Міністрів України та секретаря Координаційної ради з питань реформування державного управління. Відповідала за реалізацію Стратегії реформування державного управління в Україні для забезпечення наближення України до європейських принципів державного управління.

    Працювала також у Представництві ЄС в Україні, де відповідала за антикорупційний напрям та співпрацю з Групою підтримки України SGUA.

    Здобула ступені магістра публічної політики Університету Штату Міннесота та магістра політології Києво-Могилянської академії.

    Марія Шевчук

    Старша проєктна менеджерка

    Моніторинг та звітність

    shevchuk@kmu.gov.ua

    Марія має 7+ років досвіду в управлінні та реалізації проєктів міжнародної технічної допомоги, 4+ роки досвіду управління проєктами у співпраці з державними органами, координації та управлінні роботою команд.

    З перших днів збройної агресії росії проти України Марія сприяла запуску та налагодженню бізнес-процесів Урядового гуманітарного штабу. Починаючи з березня 2022 року, спільно з командою Офісу реформ КМУ, в межах підтримки Національної ради з відновлення України від наслідків війни долучилася до координації та підготовки проєкту Плану відновлення, презентованого на Конференції відновлення України в Лугано у 2022 році, та до опрацювання, з урахуванням результатів публічних дискусій.

    Марія забезпечує підтримку координації з програмою «Архітектура відновлення та реформ в Україні» (URA), що впроваджується ЄБРР у партнерстві з Європейським Союзом для підтримки важливих процесів відновлення та реформ в Україні.

    Станом на сьогодні Марія тісно співпрацює з Брюссельським офісом Секретаріату Багатосторонньої координаційної платформи донорів для України.

    Здобула ступінь магістра з міжнародних відносин в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

    Юлія Зайченко

    Старша проєктна менеджерка

    Реформа державного управління

    Юлія має більш ніж десятирічний досвід управління проєктами у сфері державного управління та розвитку, володіє навичками управління змінами та кризовими ситуаціями, отриманими під час реалізації комплексних трансформаційних проєктів з оптимізації організаційних структур та процедур. 

    Юлія має досвід участі в перемовинах щодо міжнародних програм макрофінансової допомоги, роботи у сфері європейської інтеграції, професійний досвід розробки стратегій національного масштабу, планування, аналітичної роботи, який вона вдосконалила працюючи в міжнародних організаціях, консалтингу та на посадах у державному управлінні.

    Після початку збройної агресії росії проти України Юлія, спільно з командою Офісу реформ КМУ, забезпечувала підтримку роботи Національної ради з відновлення України від наслідків війни, зокрема координацію підготовки двох розділів проєкту Плану відновлення, презентованого на Конференції відновлення України в Лугано у 2022 році. У 2022 році зробила значний внесок у заповнення опитувальника ЄС.

    У 2023 році Юлія очолила підготовку та координацію стейкхолдерів з боку Офісу реформ КМУ в межах проведення щорічної  Конференції з питань відновлення України (URC) в Берліні.

    З 2023 року була долучена за окремими сферами до аналітичної підтримки процесу розробки Плану, необхідного для запуску програми ЄС Ukraine Facility. Надає підтримку Секретаріату Багатосторонньої координаційної платформи донорів для України у моніторингу реалізації пріоритетних проєктів за окремими сферами.

    До початку роботи у Офісі реформ, з 2019 року працювала заступницею керівника Офісу парламентської реформи, відповідаючи за напрямок комплексного реформування законодавчого процесу та розвитку парламентського контроля Проєкту ЄС-ПРООН з парламентської реформи.

    З 2017 по 2019 рр. працювала на посаді Генерального директора Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства юстиції України, де відповідала за координацію донорської підтримки, бюджетне та стратегічне планування, моніторинг реформ, координацію співпраці з ЄС у секторі юстиція, свобода та безпека.

    З 2015 року працювала у сферах координаційної та аналітичної роботи реформ сектору юстиції. Як аналітик-консультант співпрацювала у рамках підтримки реформ з проєктом EDGE.

    Має вищу юридичну освіту. У 2013 отримала ступінь LL.M. з міжнародного та європейського бізнес права в Університеті ім. Жана-Мулена Ліон 3, Франція. Навчалася та проходила тренінги в Австрії, Греції, Латвії, Нідерландах, присвячені праву ЄС, кращим практикам урядування, правам людини.

    Сергій Ніколайчук

    Проєктний менеджер

    Реформа державного управління

    Оплата праці

    s.nikolaichuk@kmu.gov.ua 

    Фахівець з впровадження інноваційних технічних проєктів у галузі  інформаційних технологій.

    Досвід у впровадженні електронної  системи  документообігу в СКМУ.  

    Фахівець із бізнес-аналітики, е-урядування. Понад 10 років досвіду у комерційних та у міжнародних компаніях, в проєктному менеджменті та автоматизації бізнес процесів.

    Закінчив Національний горний університет за спеціальністю "Інформаційні технології". Закінчив НМетАУ Української академії за спеціальністю "Менеджмент". Випускник ІТ школи за напрямком Diving into Business Analysis,  Diving Into Project Management.

    Андрій Мартин

    Старший проєктний менеджер

    Земельна реформа

    Відомий фахівець з питань земельної та аграрної політики, землеустрою, оцінки нерухомості, земельного кадастру, дозвільної системи та земельного права. 

    Має понад 20 років досвіду роботи у державному (проєктно-вишукувальні та науково-дослідні установи у сфері землеустрою та оцінки земель) та приватному секторах (юридичний та інженерний консалтинг). Працював заступником директора з технічних питань Проєкту Світового банку «Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру», експертом проектів USAID, UNDP та OECD. Розробник та співрозробник багатьох нормативно-правових актів з питань земельних відносин, земельної децентралізації та дерегуляції, землеустрою, оцінки земель, просторового планування, інфраструктури геопросторових даних в Україні.

    Доктор економічних наук, професор, тема дисертації «Регулювання ринку земель в Україні». Член Ради з національної інфраструктури геопросторових даних, член Комісії з проведення аудиту збитків, завданих Україні внаслідок збройної  агресії Російської Федерації.

    Закінчив Національний аграрний університет за спеціальностями «Землевпорядкування та кадастр», «Правознавство» та «Лісове господарство». Проходив програми професійного навчання у Польщі, Німеччині, Франції та США. Сертифікований інженер-землевпорядник та інженер-геодезист, оцінювач з експертної оцінки земельних ділянок, ліцитатор з проведення земельних торгів, фахівець із продажу державного майна у процесі приватизації, судовий експерт.

    Сергій Біленко

    Старший експерт з правових питань (Юрист)

    Аграрна та земельна політика,    
    Економічне відновлення

    Працював на посаді провідного спеціаліста юридичного відділу апарату Київської обласної державної адміністрації, завідувача юридичним відділом виконавчого апарату Київської обласної ради. Займався приватною юридичною практикою. Був помічником-консультантом глав підкомітетів з питань земельних відносин Аграрного Комітету Верховної Ради України. 

    Вивчав досвід управління земельними ресурсами в Нідерландах, Німеччині, Франції, США, Чехії.

    Брав участь у низці семінарів з консолідації земель, які проводилися FAO.

    У якості експерта брав участь у проєктах USAID Агроінвест "Створення та розбудова Ресурсного центру та веб-порталу з прав на землю", Програмі USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), проєкті Європейського Союзу «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні», Програмі Світового Банку та ЄС “Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні”, проектах Німецько-українського аграрного діалогу.

    Автор, співавтор десятків законодавчих актів, якими регулюються земельні відносини. Серед них Закони України:

    «Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності»,

    «Про Державний земельний кадастр»,

    «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності»,

    «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель»,

    «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин».

    У 1999 році закінчив Академію праці та соціальних відносин, юридичний факультет, спеціальність: «Правознавство».

    У 2019 році закінчив Харківський національний аграрний університет ім.В.В.Докучаєва, спеціальність «Геодезія та землеустрій».

    Олена Котлярова

    Старша проєктна менеджерка, керівниця групи

    Система координації міжнародної технічної допомоги

    kotlyarova@kmu.gov.ua 

    Експерт у сфері міжнародного співробітництва, європейської інтеграції та міжнародної технічної допомоги. 

    Більше 12-ти років досвіду в корпоративному та державному секторі.

    Координувала міжнародний напрямок реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, створювала Раду донорів реформи децентралізації при Мінрегіоні, координувала діяльність програм міжнародної технічної допомоги. 

    Має юридичну освіту.


    Наталія Винярчук

    Старша проєктна менеджерка 

    Співпраця з ЄК і МФО

    Має експертизу у сфері координації міжнародної співпраці, залучення фінансової підтримки та проєктного менеджменту.

    7+ років досвіду роботи в сфері планування, реалізації та залучення фінасування для проєктів у сфері місцевого розвитку, громадських ініціатив на підтримку реформ у сфері підзвітності, закупівель та антикорупції та консультування з питань координації міжнародної допомоги на державному рівні. 

    Учасниця літньої школи Європейського Інвестиційного Банку (ЄІБ) та програми річного стажування у департаменті операційного менеджменту інвестиційних проектів у країнах сусідства ЄС з фокусом на Східне Партнерство та департаменті проектного менеджменту інвестиційних проектів з фокусом на дотримання екологічних, соціальних стандартів (ESG) та гендерної рівності. 

    З 2022 до 2023 року проєктна менеджерка з підготовки та координації стейкхолдерів для підготовки міжнародної Конференції з питань відновлення (Лугано 2022, Лондон 2023).

    Стипендіатка програми Європейської Комісії та магістр Європейської економічної інтеграції (College of Europe, Belgium) та стипендіатка програми Фонду Маршала за напрямком дизайну політик (German Marshal Fund).  Завершила курс Lund University з прозорості та реформи державного сектору й Malmö University зі сталого державного управління. Випускниця Львівського національного університету імені Івана Франка за спеціальністю Міжнародні економічні відносини. 

    Оксана Чайковська

    Старша експертка з правових питань 

    Європейська інтеграція, Право інтелектуальної власності

    Оксана має понад 15 років досвіду в юридичному супроводі клієнтів з питань інтелектуальної власності у комерційному та некомерційному секторах. Працювала юрисконсультом та керівником практики права інтелектуальної власності в юридичній компанії Jurimex. Відповідала за супровід усіх питань у сфері інтелектуальної власності: від управління ІР-портфоліо до участі в судових процесах. Оксана також долучалася до вдосконалення галузевого законодавства.

    Ступінь магістра права здобула у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Пройшла післядипломну підготовку за напрямом інтелектуальної власності в Одеській національній юридичній академії. Сертифікована адвокатка та патентна повірена. 

    Визнана як одна з провідних спеціалісток з питань торговельних марок за версією “World Trademark Review 1000” 2022 та 2023 року. Відзначена однією з найкращих спеціалісток у сфері медіа права за версією “Best Lawyers in Ukraine” 2022 року.

    Олена Осмоловська

    Старша менеджерка проєктів, Сприяння проєктам

    Багатостороння координаційна платформа донорів для України

    Олена має понад 20 років досвіду роботи, зокрема в кризових комунікаціях, взаємодії з урядом та інвесторами, а також у реформі адвокації ринків, що розвиваються.

    У період  листопада 2021 року – травня 2023 року працювала керівницею Команди підтримки реформ Міністерства енергетики України.

    У 2014-2021 роках у Газопостачальній компанії “Нафтогаз України” очолювала підрозділ з корпоративних комунікацій, а пізніше стала директоркою підрозділу із взаємодії уряду та стейкхолдерів. Відповідала за розвиток взаємодії з ключовими стейкхолдерами в Україні та за кордоном, за покращення стратегічного порядку денного компанії та за захист інтересів компанії від несприятливих регуляторних дій та ініціатив.

    Олена здобула ступінь магістра з менеджменту в  магдебурзькому університеті ім.Отто фон Геріке та ступінь бакалавра з бізнес-адміністрування в київському Міжнародному Християнському університеті.

    Олена Ярощук

    Старша менеджерка проєктів, економістка,

    Координація та аналітичний супровід

    Багатостороння координаційна платформа донорів для України

    Олена має значний досвід роботи в інвестиційному та фінансовому секторах. Працювала директоркою української інвестиційно-банківської компанії FinPoint. Була залучена у численні проєкти приватного сектору, зокрема у сферах злиття та поглинання, залучення капіталу та реструктуризації, а також у проєкти з консультування публічного сектору, зокрема Міністерства фінансів України з питань середньострокової боргової стратегії та взаємодії з інвесторами (2017 - 2019, 2021 - 2022); ГК “Нафтогаз України” з питань залучення інвесторів до акціонерного капіталу оператора газотранспортної системи України (2017 - 2018).

    У 2020 – 2021 роках була радницею президента АК «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» з пов’язаних з фінансами питань.

    Здобула ступінь бакалавра з фінансів в Острозькій академії (2002 - 2006), ступінь магістра – в EERC/ Київській школі економіки (2006 - 2008). Також навчалася в Українській Академії Корпоративного Управління (2018 - 2019).

    Юлія Перчук

    Старша менеджерка проєктів

    Координація Програми URA

    Ефективність Офісу реформ КМУ

    Має експертизу у галузях енергоефективності, теплопостачання, житлової політики, а також у стратегічному плануванні, проєктному менеджменті в приватному та державному секторах.

    Понад 10 років професійного досвіду у приватному та державному секторі. 

    З 2011 року працювала у сфері централізованого теплопостачання, була членом Наглядової ради теплопостачального підприємства до 2017 року. З 2019 року Член Правління ОСББ. 

    3 2018 до 2023 працювала директором Команди підтримки реформ Міністерства розвитку громад та територій України (раніше – Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України). 

    Брала участь у розробці та супроводі прийняття більше 30 законів та понад 100 підзаконних актів, у тому числі підзаконних актів до Законів України «Про енергоефективність будівель», «Про Фонд енергоефективності», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», «Про енергоефективність».

    Отримала ступінь магістра в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за напрямом "правознавство". Закінчила МІМ-Київ зі ступенем MBA. Отримала сертифікат у корпоративному управлінні (Українська академія корпоративного управління, 2022).

    Учасниця Net Zero World Climate Smart Women Energy Leaders Program – спільної програми Net Zero World Initiative та Департаменту Енергетичних Національних Лабораторій Міністерства eнергетики, ініційованої Міністром енергетики США Дженніфер Гренхольм (США, 2023). Переможниця конкурсу «Жінки української енергетики 2023» у номінації «Керівниця».

    Ольга Макогон

    Проєктна менеджерка

    Реформа системи соціальної підтримки

    Має експертизу у сфері гармонізація трудового законодавства України із законодавством Європейського Союзу, управління трудовою міграцією, соціальної політики Європейського Союзу.

    Працює за напрямами - повернення громадян, які тимчасово переміщені, зокрема за кордон та їх інтеграція в суспільно-економічне життя держави; ветеранська політика, перехід від військової служби до цивільного життя; соціальний захист; захист прав дітей та повернення дітей, які тимчасово переміщені за кордон.

    До приєднання до Офісу реформ Кабінету Міністрів України Ольга очолювала Державну службу зайнятості, була головним редактором журналу «Управління персоналом», працювала незалежним консультантом з питань стратегічного розвитку управління персоналом та трудовими відносинами.

    Ольга є кандидатом юридичних наук, закінчила Академію адвокатури України, Національний університет фізичного виховання і спорту, має міжнародну сертифікацію з управління персоналом та є асоційованим членом Королівського інституту з розвитку персоналу (Великобританія).

    Ростислав Яремко

    Проєктний менеджер

    Понад 5 років досвіду роботи у сфері міжнародної технічної допомоги, зокрема на керівних посадах у програмах з розвитку потенціалу та міжнародних організаціях, що займаються впровадженням реформ в Україні.

    Здобув цінний досвід у Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, працюючи над операційним плануванням, забезпеченням якості проєктної діяльності та заходів, а також моніторингом та оцінкою ініціатив, орієнтованих на результат.

    Ключові компетенції: управління проєктами, координація міжнародної технічної допомоги, європейська інтеграція, міжнародне співробітництво.

    Магістр права та магістр англійської мови та літератури Львівського національного університету імені Івана Франка. 

    Жанна Панченко

    Старша комунікаційна менеджерка

    Реформа державного управління

    zpanchenko@kmu.gov.ua 

    Експертка зі стратегічних комунікацій та репутаційного менеджменту. Більше 10 років досвіду роботи у сфері корпоративних, громадських та публічних комунікацій.

    Забезпечувала комунікації реформ, зокрема реформи державного управління. Відповідала за проведення комунікаційної кампанії «Нова державна служба. Ставай лідером змін» у 2017-2018 рр., адвокаційної кампанії на підтримку законопроєкту про нову адміністративну процедуру тощо.

    Відповідає за комунікаційну підтримку з боку Київського офісу Секретаріату Багатосторонньої координаційної платформи донорів для України. Відповідає за комунікаційну підтримку щорічної міжнародної Конференції з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference), раніше Ukraine Reform Conference. Брала участь у підготовці URC в Лугано у 2022 р. (Швейцарія), Лондоні у 2023 році (Велика Британія) та Берліні у 2024 році (Німеччина).

    Брала участь у розробці та проведенні тренінгів зі стратегічних комунікацій для Державної служби зайнятості України, держорганів сектору безпеки і оборони України в межах співпраці з Центром інформації та документації НАТО в Україні. Протягом 2016-2017 рр. була заступником директора Центру комунікацій КНУ імені Тараса Шевченка. Автор навчального курсу «Урядові комунікаційні кампанії» в Інституті міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка.

    Пройшла стажування в Офісі комунікацій Уряду Естонії, у межах програми Humeria, та в Уряді Великої Британії. Пройшла програму ОБСЄ з діалогових інструментів та фасилітації. Закінчила Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат політичних наук, доцент. Закінчила навчальну програму зі стратегічних комунікацій Королівського коледжу Лондона (відділення дослідження війн).

    Марія Фоменко

    Старша менеджерка комунікаційних кампаній

    Європейська та євроатлантична інтеграція

    Має близько 8 років досвіду роботи у сфері комунікацій європейської інтеграції України.

    Основними напрямами роботи є побудова, впровадження та підтримка стратегічних комунікацій щодо руху України до членства в Європейському Союзі та НАТО.

    Працювала на розробкою та імплементацією урядових комунікаційних кампаній «EUКраїна», «Євроінтеграція: сила можливостей». 

    Навчалась в університеті Assumption University of Thailand, School of Communication Arts, має диплом за спеціальністю «Звʼязки з громадськістю».




    Вікторія Остапченко

    Комунікаційний менеджер 

    Людський розвиток

    ostapchenko@kmu.gov.ua 

    Досвідчена експертка з комунікацій та координаторка проєктів. Має більше 10 років досвіду роботи у сфері державних та громадських комунікацій, розробки і реалізації проєктів та комунікаційних кампаній.

    В Офісі реформ КМУ відповідає за комунікацію у сфері людського капіталу. З початку повномасштабної війни додався ветеранський напрямок. 

    З 2022 року бере участь у забезпеченні комунікаційної підтримки щорічної міжнародної Конференції з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference) та організації представлення культурного напрямку (URC2023, URC2024).

    Займається підготовкою та впровадженням комунікаційних стратегій і планів, покращенням урядових комунікацій, налагодженням відносин з донорами, ГО та лідерами громадської думки, проведенням комунікаційних аудитів та організацією заходів для різних цільових груп. Має значний досвід розробки комунікаційних стратегій та реалізації інформаційних кампаній.

    Долучалася до розробки реформи урядових комунікацій та розробки інформаційної кампанії з децентралізації у 2015 році.

    Реалізовувала комунікаційну кампанію для внутрішньо переміщених осіб у 2014-2015 роках. 

    Координувала розробку комунікаційної стратегії та нової візуальної айдентики для Міністерства освіти і науки України у 2017 році.

    Брала участь у розробці комунікаційної стратегії та відповідала за реалізацію комунікаційних кампаній у сфері освіти і науки для Делегації ЄС в Україні під парасолькою «Прямуємо Разом» у 2017-2019 роках. 

    Має диплом магістра в сфері менеджменту організації. Навчалась у Chartered Institute of Marketing. Має диплом EECMD.

    Анастасія Кислицька

    Комунікаційна менеджерка

    Має досвід розробки та впровадження комунікаційних стратегій та кампаній, підготовки комунікаційних матеріалів. 

    Зокрема в 2019-2023 роках працювала в Команді підтримки реформ Державної митної служби України. 

    У 2018-2019 роках – у пілотному проєкті Міністерства економічного розвитку та торгівлі України з організації діяльності централізованої закупівельної організації –  ДУ "Професійні закупівлі".

    Також у 2018 році займалася комунікаціями та координацією пілотного проєкту Мінекономрозвитку "Національна програма стажування в центральних органах виконавчої влади".

    Навчалася в Національному авіаційному університеті. Має ступінь магістра та кваліфікацію перекладача.

    Вадим Павленко

    Графічний дизайнер

    Спеціаліст з візуальних комунікацій. Досвід роботи в соціальній сфері, брендингу, поліграфії, ЗМІ та рекламі. У минулому провідний фахівець у Центрі громадського здоров’я МОЗ України.

    Закінчив Полтавський університет економіки та торгівлі, пройшов аспірантуру в Інституті кібернетики ім. Глушкова НАН України.