• In English
 • Офіс реформ Кабінету Міністрів України

  Офіс реформ – організація, що допомагає Уряду України у розробці та втіленні пріоритетних для країни реформ. 

  Використовуючи міжнародну експертизу та широкий галузевий досвід наших фахівців, Офіс надає комплексну підтримку Кабінету Міністрів, супруводжуючи реформи від аналізу проблеми і розробки ідеї та механізму її впровадження до моніторингу ефективності та комунікації змін.

  Офіс є частиною інноваційного Проєкту "Українська Архітектура Реформ" (Ukraine Reform Architecture Project (URA), що підтримується ЄБРР та Багатостороннім Донорським Фондом Стабілізації та Сталого Розвитку України (Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Швеція, Швейцарія, Великобританія, Сполучені Штати Америки та Європейський Союз, найбільший донор).

  Офіс реформ - консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України, який координується Прем'єр-міністром. Керівництво здійснює виконавчий директор Офісу.

  Контактна інформація: rdo@kmu.gov.ua; +38 (044) 256-75-23.

  Основні завдання Офісу

  • забезпечення на належному рівні організації та координації впровадження реформ;
  • підготовка пропозицій щодо плану заходів із впровадження реформ на відповідний рік та механізмів реалізації таких реформ;
  • проведення моніторингу стану виконання міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади завдань, передбачених планом заходів;
  • проведення аналізу результатів виконання міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади завдань, передбачених планом заходів.

  Документи

  Постанова Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 р. № 768 «Про утворення Офісу реформ»

  Положення про Офіс реформ

  Reforms in Ukraine: Progress in 2017 and Priorities for 2018, February 2018

  Reforms in Ukraine: Progress and Priorities, June 2018

  Реформи в Україні 2016-2019: Незворотність змін 

  Reforms in Ukraine 2016-2019: Irreversibility of Changes 

  Команда

  Антон Ященко

  Виконавчий директор

  yashchenko@kmu.gov.ua

  Має широку експертизу в реструктуризації та організаційних трансформаціях підприємств, корпоративному управлінні, стратегічному плануванні, проєктному менеджменті та управлінні змінами в приватному та державному секторах.

  Очолював незалежний аналітичний центр Bendukidze Free Market Center. Тривалий час працював над лібералізацією енергетичних ринків в Україні, над впровадженням практик належного урядування в державному секторі. До 2010 року займався проєктами реструктуризації системи управління енергетичного холдингу ДТЕК та його дочірніх компаній.

  Закінчив освітню програму в Школі управління ім. Джона Ф. Кеннеді Гарвардського університету. Закінчив Києво-Могилянську бізнес-школу зі ступенем MBA і Донецький національний університет за спеціальністю "міжнародна економіка". Випускник спільної програми Української академії корпоративного управління (UCGA) та бізнес-школи INSEAD.  Андрій Кондор 

  Проєктний менеджер

  Група моніторингу та звітності

  kondor@kmu.gov.ua

  Фахівець із бізнес-аналітики, операційної та фінансової звітності. Понад 10 років досвіду у неприбуткових організаціях та у міжнародних компаніях, в тому числі у галузях фінансових послуг та ІТ аутсорсингу.

  Ключові компетенції – управління командою, впровадження змін, аналітична підтримка топ-менеджменту, аналіз ринків, підготовка комерційних пропозицій. Має ступінь магістра з економіки Ужгородського національного університету. Має статус FССА, Асоціація присяжних сертифікованих бухгалтерів, Велика Британія.

  Анна Птіцина

  Проєктний менеджер

  Група моніторингу та звітності

  ptitsyna@kmu.gov.ua

  Фахівець в галузі юриспруденції. Має досвід роботи в сфері державного управління (транспортна галузь, сфера протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств) та в приватному секторі (юридичний, маркетинговий консалтинг).

  Випускниця Київської школи економіки (KSE) зі ступенем MPA - Магістр з публічної політики та врядування. Отримала ступінь магістра в Донецькому національному університеті за спеціальністю "юриспруденція". Закінчила програму управлінського розвитку в Києво-Могилянській бізнес-школі (KMBS). Випускниця та член спільноти бізнес-школи CAPS.
  Марія Горностай

  Старший проєктний менеджер

  Реформа державного управління

  gornostay@kmu.gov.ua 

  Консультант з питань економічних реформ (ІТ та е-урядування, адміністративні послуги, децентралізація), експерт зі стратегічного планування, організаційної трансформації, оптимізації процесів та проєктного менеджменту із 16-річним досвідом впровадження передових бізнесових і технологічних рішень для різних галузей економіки та урядового сектору. Має багаторічний досвід побудови та керівництва професійними командами. Тренер та фасилітатор.

  Кандидат фізико-математичних наук, магістр соціальної інформатики, викладач математики та інформатики. Завершила програму в Школі управління ім. Джона Ф. Кеннеді Гарвардського університету.


  Юлія Зайченко

  Старший проєктний менеджер

  Реорганізація міністерств та інших ЦОВВ, юрист

  Має більше 7 рокі досвіду роботи в управлінні проєктами на керівних посадах та в якості аналітика. 

  З 2015 року працювала у сферах координаційної та аналітичної роботи реформ сектору юстиції. Як аналітик-консультант співпрацювала у рамках підтримки реформ з проєктом EDGE.

  З 2017 по 2019 рр. працювала на посаді Генерального директора Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства юстиції України, де відповідала за координацію донорської підтримки, бюджетне та стратегічне планування, моніторинг реформ, координацію співпраці з ЄС у секторі юстиція, свобода та безпека.

  З 2019 року стала частиною команди Проєкту ЄС-ПРООН з парламентської реформи як заступниця керівника Офісу парламентської реформи, відповідаючи за напрямок комплексного реформування законодавчого процесу та розвитку парламентського контроля.

  Має вищу юридичну освіту. У 2013 отримала ступень LL.M. з міжнародного та європейського бізнес права в Університеті ім. Жана-Мулена Ліон 3, Франція. Навчалася та проходила тренінги у Австрії, Греції, Латвії, Нідерландах, присвячені праву ЄС, кращим практикам урядування, правам людини.

  Сергій Ніколайчук

  Бізнес-аналітик

  Реформа державного управління

  s.nikolaichuk@kmu.gov.ua 

  Напрямок е-урядування, проект е-архів. Фахівець із бізнес-аналітики, е-урядування, проєктів міжвідомчого документообігу. Має понад 10 років досвіду роботи у комерційних та у міжнародних компаніях, в проєктному менеджменті та автоматизації бізнес-процесів.

  Закінчив Національний гірничий університет за спеціальністю «Інформаційні технології». Закінчив НМетАУ Української академії за спеціальністю «Менеджмент». Випускник ІТ школи за напрямком Diving into Business Analysis, Diving Into Project Management.
  Оксана Романишин

  Бізнес-аналітик

  Реформа державного управління

  romanyshyn@kmu.gov.ua  

  Працювала молодшою дослідницею у Центрі лідерства Українського католицького університету, де брала участь в українсько-канадському дослідницькому проєкті в партнерстві з Ivey Business School. Була залучена у розробку «Книги реформ», яка є збіркою навчальних кейсів успішних реформ у публічному та неприбутковому секторах України. Здійснювала координацію навчальних програми з жіночого лідерства у Львівській-бізнес школі УКУ. З 2014 року займалась громадською діяльністю як регіональний координатор громадського руху «ЧЕСНО» у Львові. 

  Здобула магістерський ступінь на програмі «Інновації у державному управлінні та е-урядування», що є спільним проєктом трьох європейських університетів (KU Leuven, University of Munster, TalTech), де досліджувала організаційні перетворення у процесі реформи державного управління. Випускниця бакалаврської програми з політології Львівського національного університету ім. І.Франка. Брала участь у програмах розвитку в Грузії, Польщі та Німеччині.   Андрій Мартин

  Старший проєктний менеджер

  Земельна реформа

  Фахівець з питань земельної політики, землеустрою, оцінки земель, земельного кадастру, дозвільної системи та земельного права.

  Має понад 20 років досвіду роботи у державному (проєктно-вишукувальні та науково-дослідні установи у сфері землеустрою та оцінки земель) та приватному секторах (юридичний та інженерний консалтинг). Працював заступником директора з технічних питань Проєкту Світового банку «Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру». Розробник та співрозробник багатьох нормативно-правових актів з питань земельних відносин.

  Доктор економічних наук, тема дисертації «Регулювання ринку земель в Україні». Закінчив Національний аграрний університет за спеціальностями «Землевпорядкування та кадастр» та «Правознавство». Проходив програми професійного навчання у Польщі, Німеччині та США. Сертифікований інженер-землевпорядник та інженер-геодезист, оцінювач з експертної оцінки земельних ділянок, ліцитатор з проведення земельних торгів, фахівець із продажу державного майна у процесі приватизації, судовий експерт.

  Артем Сачук

  Старший проєктний менеджер 

  Інвестиційний клімат та економічне зростання

  sachuk@kmu.gov.ua

  Експерт із залучення інвестицій, створення сприятливого інвестиційного клімату, підтримки бізнесу та створення передумов для економічного зростання, стратегічного планування і реалізації проєктів. Досвід роботи в корпоративному, державному та громадському секторі більше 12 років. Працював директором Агенції регіонального розвитку Житомирської області. Віце-президент Федерації шахів України.

  Закінчив МІМ-Київ зі ступенем MBA в публічному управлінні, Київський національний економічний університет зі ступенем магістр права та Житомирський державний технологічний університет зі ступенем магістр обліку та аудиту. Закінчив академію менеджерів агенцій регіонального розвитку POLISHAID.

  Олена Сімоненко

  Старший проєктний менеджер

  Реформа системи соціальної підтримки

  simonenko@kmu.gov.ua

  Експерт у сфері реформування державного управління та місцевого самоврядування. У 2019-2020 рр. – заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції. Протягом останніх 9 років керувала проєктами з розробки й реалізації реформ в Україні, працювала радником заступника голови Адміністрації Президента України, радником віце-прем'єр-міністра України з питань проведення реформи децентралізації в Україні та радником голови Київської міської державної адміністрації з питань реалізації Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року. Національний координатор впровадження реформи децентралізації влади в Україні, в т.ч. секторальної у складі команд Проєктного офісу Національної ради реформ при Президентові України (2015-2017), Проєктного офісу секторальної децентралізації при Міністерстві регіонального розвитку (2017-2018) та Офісу реформ Кабінету Міністрів України (2018-2019). 

  Має спеціалізовану вищу освіту з державного й бізнес управління, магістр державного управління та бізнес-адміністрування (МВА).


   

  Ігор Маслов

  Старший проєктний менеджер

  Енергетика й енергоефективність

  maslov@kmu.gov.ua

  Радник прем’єра-міністра з питань енергетики. Має 20 років досвіду роботи в енергетичній галузі. 

  Працював в енергетичному холдингу ДТЕК і дочірніх компаніях на керівних посадах. Займався дистрибуцією й збутом електроенергiї, розробкою інфраструктури системи дистрибуції електроенергії, впровадженням інвестиційних програм для збільшення надійності електропостачання. Працював Директором з дистрибуції й збуту електроенергії та керівником офісу зі стратегічних проєктів у «ДТЕК Енерго». Входив до наглядових рад «ДТЕК Донецькобленерго», «ДТЕК Дніпрообленерго», «ДТЕК ПЕМ – Енерговугілля» й «Київенерго».

  Закінчив Донецький національний університет за спеціальністю «Корпоративне управління» й Донецький політехнічний інститут за спеціальністю «Електричні станції». Магістр з економіки.

  Марина Денисюк

  Проєктний менеджер 

  Система охорони довкілля та координація Європейського Зеленого Курсу

  denysiuk@kmu.gov.ua

  Фахівець із промислової екології, управління відходами, спеціаліст з питань взаємодії з державними органами влади, експерт з питань зміни клімату й інвестування у відновлювальну енергетику та екологічні проєкти в Україні. 

  Має 7- річний досвід проєктного менеджменту у сфері енергоефективності промислових підприємств і зеленої енергетики, 17 особистих реалізованих проєктів та більше 30 в якості керівника проєктної групи в рамках Кіотського протоколу в таких галузях як: генерація і розподіл теплової енергії, альтернативна й мала енергетика, дегазація на полігонах, водо- і електророзподільні мережі, хімічні підприємства, видобуток і збагачення вугілля, енергоефективність на промислових підприємствах тощо. 

  Ключові компетенції –  формування та управління ефективною командою, технічний аудит проєкту, впровадження змін. Має ступінь магістра з екології й охорони навколишнього природного середовища Севастопольського національного технічного університету. Сертифікований аудитор проєктів спільного впровадження Bureau Veritas Certification in Ukraine й енергетичний аудитор.


  Олена Котлярова

  Старший проєктний менеджер 

  Координація міжнародної технічної допомоги

  kotlyarova@kmu.gov.ua 


  Експерт у сфері міжнародного співробітництва, європейської інтеграції та міжнародної технічної допомоги. 

  Більше 12-ти років досвіду в корпоративному та державному секторі.

  Координувала міжнародний напрямок реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, створювала Раду донорів реформи децентралізації при Мінрегіоні, координувала діяльність програм міжнародної технічної допомоги. 

  Має юридичну освіту.


  Наталія Винярчук

  Проєктний менеджер 

  Координація міжнародної технічної допомоги


  Спеціаліст з координації міжнародної співпраці, залучення фінансової підтримки та проєктного менеджменту.

  Більше 5-ти років досвіду роботи в громадському секторі на місцевому і національному рівні та операційної підтримки й планування інвестиційних проєктів у країнах Східного Партнерства в Європейському Інвестиційному Банку (ЄІБ). Працювала проєктним менеджером проєкту підтримки молодіжного підприємництва та координатором фінансової підтримки в проєктах адвокації і сприяння реалізації секторальних реформ, залучення громадян до моніторингу державних закупівель і антикорупційних ініціатив.

  Завершила магістерську програму College of Europe за спеціальністю Європейські економічні відносини, курс Lund University з прозорості та реформи державного сектору й Malmö University зі сталого державного управління. Випускниця Львівського національного університету імені Івана Франка за спеціальністю Міжнародні економічні відносини.  Лілія Горбатюк

  Старший проєктний менеджер

  Приватизація та реформа державних підприємств

  Досвід у зовнішньоекономічних проєктах більше 10 років, юридичний супровід проєктів у державному та приватному секторі економіки у сфері будівництва, інфраструктурної розбудови, процесі децентралізації управління тощо. Участь у підготовці та супровід запуску Проєкту розвитку доріг України зі Світовим Банком, проєкту технічної підтримки «Модернізація та покращення безпеки мережі доріг в Україні», інші інвестиційні проекти з ЄІБ та ЄБРР. У минулому радник з корпоративного управління та приватизації прєекту USAID EDGE, ще раніше - експерт урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції», юридичний супровід питань управління державною власністю та корпоративними правами держави, інституційне посилення, координація та розробка проектів актів щодо посилення прозорості й децентралізації функцій державного управління у сфері дорожнього господарства.

  Юрист за спеціалізацією “Правова підтримка підприємницької діяльності» (Гуманітарний інститут КНЛУ). Випускниця програми "Написання і візуалізація політик на основі даних" (School of Public Management UCU). Ступінь МВА в Міжнародному інституті менеджменту «МІМ-Київ».

  Євгенія Бодня

  Проєктний менеджер

  Приватизація та реформа державних підприємств

  Спеціалістка з юридичних питань у сфері корпоративного управління державними підприємствами та імплементації Керівних принципів ОЕСР з корпоративного управління. Моє досвід роботи у сфері юридичного аналізу, розробки політик та адвокації в галузі європейської інтеграції, корпоративного управління, оподаткування та доступного житла. Працювала  у міжнародній організації  зосередившись на розробці довготривалих рішень для внутрішнього переміщення осіб у сферах економічного розвитку та доступного житла. Брала участь у впровадженні галузевих реформ та проєктах з європейської інтеграції.

  Закінчила магістерську програму з державної політики в Кембриджському університеті, стипендіатка WorldWideStudies та Cambridge Trust. Закінчила програму Erasmus в Університеті Адама Міцкевича в Познані, літню академію в Lund University з прав людини, державного управління та децентралізації, учасниця Європейського форуму Альпбах у 2018 та 2020 рр. Закінчила Донецький національний університет та Київський університет імені Тараса Шевченка за спеціалізацією правознавство. Євгенія є членом спільноти Global Shaper і обрана куратором Київського Хабу.

   


  Олександра Дрік

  Старший проєктний менеджер

  Антикорупційна реформа

  Адвокатує і здійснює моніторинг впровадження антикорупційної реформи в Україні з 2014 року. Працювала з Головою Антикорупційного комітету Верховної Ради VIII скликання. У 2017-2018 роках працювала консультантом Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні. У 2015-2018 роках очолювала антикорупційну НУО та координувала коаліцію НУО, які виступали за запуск системи електронного декларування та згодом перезавантаження НАЗК. Співзасновник Громадської ради доброчесності (2016), член Громадської ради НАЗК (2017) та Ради громадського контролю НАБУ (2018-2019). У 2017-2019 роках була автором та ведучою близько 100 випусків щотижневої телепрограми, що висвітлювала різні питання антикорупційної реформи та сезону телепрограм за участі детективів НАБУ, які розповідали історії своїх розслідувань. Автор понад 50 публікацій з питань антикорупційної реформи для українських та зарубіжних засобів масової інформації. У 2019-2020 роках працювала радником з антикорупційної політики Міністра оборони України, у 2020-2021 роках працювала Експертом з питань боротьби з корупцією в Антикорупційній ініціативі ЄС в Україні.

  Має ступінь Магістра міжнародної політики та права Університету Шеффілда, диплом юриста Київського національного університету імені Тараса Шевченка та диплом Інституту міжнародних відносин.


  Жанна Панченко

  Старший комунікаційний менеджер

  Реформа державного управління

  zpanchenko@kmu.gov.ua

  Експерт зі стратегічних комунікацій та репутаційного менеджменту, аналітик-міжнародник. 

  Досвід роботи в корпоративних та державних комунікаціях, управлінні репутацією. У минулому заступник директора Центру комунікацій КНУ імені Тараса Шевченка. Брала участь у проектах НАТО. Пройшла стажування в Офісі Комунікацій Уряду Естонії в межах проекту Humeria. 

  Закінчила Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, магістр з міжнародних комунікацій, кандидат політичних наук.  Максим Гардус

  Комунікаційний менеджер

  Економічний розвиток

  gardus@kmu.gov.ua 

  Експерт з комунікацій в галузі економіки в публічному та приватному секторі. 18 років досвіду в комунікаціях та медіа. Працював менеджером з комунікацій в Проєктному офісі секторальної децентралізації (ПОСД) — незалежна, неурядова структура, створена при Міністерстві регіонального розвитку за сприяння EDGE. Діяльність Проєктного офісу спрямована на організацію та підтримку процесу формування секторальної політики по децентралізації в відповідних міністерствах та відомствах. 

  Ключові компетенції – аналітичне мислення, досвід у створенні систем та розробці комунікативних стратегій у сфері висвітлення реформ.  Ярослава Прокопенко

  Старший комунікаційний менеджер з кампаній європейської та євроатлантичної інтеграції, ПВЗВТ


  10 років досвіду в комунікаціях корпоративного, громадського і публічного секторів. Працювала з комунікацією реформи виборчого законодавства, адвокації санкцій народним депутатам за неособисте голосування, введень нових стандартів звітності народних депутатів, імлементації реформи фінансів політичних партій, просвітницькими кампаніями відповідального голосування для виборців, результатів підтримки Європейським Союзом України у пріоритетних секторах і результатів дії зони вільної торгівлі між Україною і ЄС.

  Тренерка з комунікацій проєктів Європейського Союзу в Україні, Міжнародної організації праці в Україні, Державної служби України з питань праці. Співавторка Посібника з інформування та залучення населення до роботи ЦНАП від програми “U-LEAD з Європою”.

  Закінчила Інститут міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка.


  Вікторія Остапченко

  Комунікаційний менеджер 

  Людський розвиток

  ostapchenko@kmu.gov.ua

  Має значний досвід розробки комунікаційних стратегій та реалізації інформаційних кампаній. 

  Брала участь у розробці інформаційної кампанії з децентралізації,  реалізації комунікаційної кампанії для внутрішньо переміщених осіб, координуванні роботи з проведення комунікаційного аудиту. Була залучена до розробки реформи урядових комунікацій.

  Координувала розробку комунікаційної стратегії та нової візуальної айдентики для Міністерства освіти і науки України. Брала участь у  розробці комунікаційної стратегії та реалізації комунікаційних кампаній у сфері освіти і науки для Делегації ЄС в Україні під парасолькою «Прямуємо Разом».

  Диплом магістра в сфері менеджменту  організації. Навчалась у Charted Institute of Marketing, має диплом EECMD.   Марія Шевчук

  Менеджер з організаційних та адміністративних питань

  shevchuk@kmu.gov.ua

  rdo@kmu.gov.ua

  Фахівець у сфері зовнішньої політики. Має досвід впровадження проєктів міжнародної технічної допомоги. Ключові компетенції – моніторинг проєктів і звітування, контроль й управління адміністративними й організаційними питаннями. Здобула ступінь магістра з міжнародних відносин в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.