• In English
 • Офіс реформ Кабінету Міністрів України

  Офіс реформ – організація, що допомагає Уряду України у розробці та втіленні пріоритетних для країни реформ. 

  Використовуючи міжнародну експертизу та широкий галузевий досвід наших фахівців, Офіс надає комплексну підтримку Кабінету Міністрів, супруводжуючи реформи від аналізу проблеми і розробки ідеї та механізму її впровадження до моніторингу ефективності та комунікації змін.

  Офіс є частиною інноваційної Української Архітектури Реформ (Ukraine Reforms Architecture), започаткованої у 2015 році. Українська архітектура реформ є спільною ініціативою ЄС та ЄБРР, що фінансується за рахунок коштів Багатостороннього донорського фонду (MDA), який адмініструється ЄБРР, та наповнюється внесками наступних країн: Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Нідерланди, Польща, Швеція, Швейцарія, Сполучене Королівство, Сполучені Штати Америки та Європейський Союз, який є найбільшим донором.

  Офіс реформ - консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України, який координується Прем'єр-міністром. Офіс очолює Міністр Кабінету Міністрів. Керівництво здійснює виконавчий директор Офісу.

  Контактна інформація: rdo@kmu.gov.ua; +38 (044) 256-75-23.

  Основні завдання Офісу

  • забезпечення на належному рівні організації та координації впровадження реформ;
  • підготовка пропозицій щодо плану заходів із впровадження реформ на відповідний рік та механізмів реалізації таких реформ;
  • проведення моніторингу стану виконання міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади завдань, передбачених планом заходів;
  • проведення аналізу результатів виконання міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади завдань, передбачених планом заходів.

  Документи

  Постанова Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 р. № 768 «Про утворення Офісу реформ»

  Положення про Офіс реформ

  Reforms in Ukraine: Progress in 2017 and Priorities for 2018, February 2018

  Reforms in Ukraine: Progress and Priorities, June 2018

  Реформи в Україні 2016-2019: Незворотність змін 

  Reforms in Ukraine 2016-2019: Irreversibility of Changes 

  Команда

  Антон Ященко

  Виконавчий директор

  yashchenko@kmu.gov.ua

  Має широку експертизу в реструктуризації та організаційних трансформаціях підприємств, корпоративному управлінні, стратегічному плануванні, проектному менеджменті та управлінні змінами в приватному та державному секторах.

  Очолював незалежний аналітичний центр Bendukidze Free Market Center. Тривалий час працював над лібералізацією енергетичних ринків в Україні, над впровадженням практик належного урядування в державному секторі. До 2010 року займався проектами реструктуризації системи управління енергетичного холдингу ДТЕК та його дочірніх компаній.

  Закінчив освітню програму в Школі управління ім. Джона Ф. Кеннеді Гарвардського університету. Закінчив Києво-Могилянську бізнес-школу зі ступенем MBA і Донецький національний університет за спеціальністю "міжнародна і прикладна економіка". Випускник спільної програми Української академії корпоративного управління (UCGA) та бізнес-школи INSEAD.

  Олег Міщенко

  Старший програмний менеджер

  omischenko@kmu.gov.ua

  Експерт у сфері  корпоративного управління, внутрішнього аудиту, проектного та ризик-менеджменту, магістр бізнес-адміністрування. Має 20 років професійного досвіду  в стратегічному плануванні, корпоративному управлінні, ризик-менеджменті та внутрішньому аудиті в міжнародних та українських компаніях у видобувній та металургійній промисловості, аграрному секторі, роздрібній торгівлі та фінансових послугах.

  Здобув ступені Executive Master of Business Administration в INSEAD (Франція/Сінгапур), магістра, економіста-міжнародника з відзнакою в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка; почесний член Асоціації дипломованих сертифікованих бухгалтерів (FCCA),  сертифікований внутрішній аудитор (CIA), сертифікований фахівець з боротьби із шахрайством (CFE).


  Андрій Кондор 

  Проектний менеджер

  Група моніторингу та звітності

  kondor@kmu.gov.ua

  Фахівець із бізнес-аналітики, операційної та фінансової звітності. Понад 10 років досвіду у неприбуткових організаціях та у міжнародних компаніях, в тому числі у галузях фінансових послуг та ІТ аутсорсингу.

  Ключові компетенції – управління командою, впровадження змін, аналітична підтримка топ-менеджменту, аналіз ринків, підготовка комерційних пропозицій. Має ступінь магістра з економіки Ужгородського національного університету. Має статус FССА, Асоціація присяжних сертифікованих бухгалтерів, Велика Британія.

  Іван Хілобок

  Старший проектний менеджер

  Реформа державного управління

  ivan.khilobok@reforms.in.ua

  Експерт з управління змінами та good governance в публічному та приватному секторі. Десять років досвіду роботи у сферах підвищення ефективності корпоративного управління, стратегічного та організаційного управління. Працював проектним менеджером реформи державного управління проектного офісу Національної ради реформи України. Іван має ступінь магістра з міжнародної економіки Київського національного економічного університету. Завершив річну програму Української школи політичних студій, проект Ради Європи, Україна  —  Франція. Брав участь у Літній академії Університету Мальмо, Швеція, за програмою «Стале державне управління». Має сертифікат АССА, Асоціація присяжних сертифікованих бухгалтерів, Велика Британія.


  Марія Горностай

  Старший проектний менеджер

  Реформа державного управління

  gornostay@kmu.gov.ua 

  Старший проектний менеджер, реорганізація та розвиток потенціалу СКМУ

  Консультант з питань економічних реформ (ІТ та е-урядування, адміністративні послуги, децентралізація), експерт зі стратегічного планування, організаційної трансформації, оптимізації процесів та проектного менеджменту із 16-річним досвідом впровадження передових бізнесових і технологічних рішень для різних галузей економіки та урядового сектору. Має багаторічний досвід побудови та керівництва професійними командами. Тренер та фасилітатор.

  Кандидат фізико-математичних наук, магістр соціальної інформатики, викладач математики та інформатики. Завершила програму в Школі управління ім. Джона Ф. Кеннеді Гарвардського університету.  Андрій Мартин

  Старший проектний менеджер

  Земельна реформа

  Фахівець з питань земельної політики, землеустрою, оцінки земель, земельного кадастру, дозвільної системи та земельного права.

  Має понад 20 років досвіду роботи у державному (проектно-вишукувальні та науково-дослідні установи у сфері землеустрою та оцінки земель) та приватному секторах (юридичний та інженерний консалтинг). Працював заступником директора з технічних питань Проекту Світового банку «Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру», Розробник та співрозробник багатьох нормативно-правових актів з питань земельних відносин.

  Доктор економічних наук, тема дисертації «Регулювання ринку земель в Україні».

  Закінчив Національний аграрний університет за спеціальностями «Землевпорядкування та кадастр» та «Правознавство». Проходив програми професійного навчання у Польщі, Німеччині та США. Сертифікований інженер-землевпорядник та інженер-геодезист, оцінювач з експертної оцінки земельних ділянок, ліцитатор з проведення земельних торгів, фахівець із продажу державного майна у процесі приватизації, судовий експерт.


   


  Лілія Горбатюк

  Проектний менеджер, юрист

  Приватизація та реформа управління держпідприємствами

  gorbatiuk@kmu.gov.ua 

  Підтримка і юридичний супровід діяльності комітету з призначення та комісії з відбору керівників особливо важливих для економіки підприємств, а також організація взаємодії з відповідними підрозділами СКМУ. У минулому – фахівець з нормопроектування урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції», правовий супровід реформ в Міністерстві охорони здоров'я України (закупівлі ліків міжнародними агентствами), керівник юридичної служби Укравтодору (юридичний супровід питань управління державною власністю та корпоративними правами держави, інституційне посилення, координація та розробка проектів актів щодо посилення прозорості й децентралізації функцій державного управління). 

  Досвід у зовнішньоекономічних проектах 10 років. Готувала та супроводжувала запуск Проекту розвитку доріг України зі Світовим Банком, проекту Технічної підтримки «Модернізація та покращення безпеки мережі доріг в Україні», інші інвестиційні проекти з ЄІБ та ЄБРР.


  Сергій Ніколайчук

  Бізнес-аналітик, реформа державного управління

  Напрямок е-урядування, проект е-архів. Фахівець із бізнес-аналітики, е-урядування, проектів міжвідомчого документообігу. Має понад 10 років досвіду роботи у комерційних та у міжнародних компаніях, в проектному менеджменті та автоматизації бізнес-процесів.

  Закінчив Національний гірничий університет за спеціальністю «Інформаційні технології». Закінчив НМетАУ Української академії за спеціальністю «Менеджмент». Випускник ІТ школи за напрямком Diving into Business Analysis, Diving Into Project Management.


  Денис Дейнега

  Бізнес-аналітик, реформа державного управління

  Напрямок е-урядування, проект міжвідомчого документообігу

  Магістр з економіки і бізнесу. Має близько 5 років досвіду роботи в проектному менеджменті, автоматизації бізнес процесів (ІТ, освіта, реклама, продажі), роботі за принципом Agile.  Випускник ІТ-школи за напрямком бізнес аналітики, учасник програми по підготовці фахівців в рамках програми інноваційного підходу до публічного управління.


  Жанна Панченко

  Комунікаційний менеджер

  Реформа державного управління

  zpanchenko@kmu.gov.ua

  Експерт зі стратегічних комунікацій та репутаційного менеджменту, аналітик-міжнародник, кандидат політичних наук. Досвід роботи в корпоративних та державних комунікаціях, управлінні репутацією. У минулому заступник директора Центру комунікацій КНУ імені Тараса Шевченка. Брала участь у проектах НАТО. Пройшла стажування в Офісі Комунікацій Уряду Естонії в межах проекту Humeria. Закінчила Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка  Марина Дадінова

  Старший комунікаційний менеджер

  Європейська та євроатлантична інтеграція

  Фахівець з комунікацій, експерт в розбудові комунікаційної спроможності організацій та органів державної влади та місцевого самоврядування. Має досвід роботи в бізнесі у сфері консалтингу з комунікацій для міжнародних компаній (Samsung Electronics, Henkel Bautekhnik, Bayer), великих українських компаній (Київстар, Vodafone Україна, lifecell, ІДС Груп (Моршинська) та неурядових організацій. Має практичний досвід розбудови або оптимізації комунікаційних команд у бізнесі, громадських організаціях і органах влади. У 2018-2019 рр. працювала керівником комунікаційної команди МОЗ України та керувала масштабними комунікаційними кампаніями на підтримку трансформації системи охорони здоров’я, підвищення рівня імунізації населення, реформи медичної освіти в України тощо. Отримала ступінь магістра з фінансового менеджменту (Національна академія управління) та магістра з теорії та історії мистецтва (Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури).  Ольга Червак

  Комунікаційний менеджер

  Європейська інтеграція

  Експерт з комунікацій. Має досвід в журналістиці, керувала контентними проектами в бізнесі та державних комунікаціях. Володіє сильними навичками SMM, SEO, аналізу та оптимізації продуктивності сайтів та соцмереж, запуску сайтів. Отримала ступінь магістра з журналістики (Київський міжнародний університет). Кандидат наук із соціальних комунікацій (Київський національний університет імені Тараса Шевченка).


  Максим Гардус

  Комунікаційний менеджер

  Економічний розвиток

  Експерт по комунікації в галузі економіки в публічному та приватному секторі. 18 років досвіду в комунікаціях та медіа. Працював менеджером по комунікаціям в Проектному офісі секторальної децентралізації (ПОСД) — незалежної, неурядової структури, створеної при Міністерстві регіонального розвитку за сприяння EDGE. Діяльність Проектного офісу спрямована на організацію та підтримку процесу формування секторальної політики по децентралізації в відповідних міністерствах та відомствах. Ключові компетенції – аналітичне мислення, досвід у створенні систем та розробці комунікативних стратегій у сфері висвітлення реформ.

  Анна Птіцина

  Менеджер з організаційних та адміністративних питань

  rdo@kmu.gov.ua

  Спеціаліст в галузі юриспруденції. Має досвід роботи в сфері державного управління (транспортна галузь, інфраструктура; сфера протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств) та в приватному секторі (юридичний, маркетинговий консалтинг). Закінчила Донецький національний університет. Навчалась в Києво-Могилянській бізнес-школі KMBS за курсом «Школа фінансів для нефінансових менеджерів». Завершила програму «Міжнародні відносини: дипломатія та лобіювання» в CAPS. Студентка магістерської програми з публічної політики та врядування в Київській школі економіки KSE.