• In English
 • Особливості України унеможливлюють її порівняння з іншими країнами, а масштабність реформ, які їй потрібно здійснити, унікальна, - Іванна Климпуш-Цинцадзе на GLOBSEC-2018
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 19 травня 2018 року о 17:12

  Географічні та історичні особливості України унеможливлюють її порівняння з іншими країнами. Масштабність та нагальність реформ, які їй потрібно здійснити, справді унікальні. Про це Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила під час форуму GLOBSEC-2018, який відбувається у столиці Словаччини Братиславі.

  «Після Помаранчевої революції Україну називали «другою Польщею». Пізніше нас почали порівнювати з Грузією, яка здійснила радикальні перетворення. Але всі ці порівняння не дають реальної картини, адже Україну не можна порівнювати з Польщею через різну історію, тоді як порівняння з Грузією недоречні через несумірність масштабів країн», – зазначила вона під час свого виступу.

  За словами Віце-прем’єр-міністра, Європа має оцінювати досягнення України у сфері реформ, беручи до уваги особливості країни та виклики, з якими вона сьогодні стикається. «Кожна сфера потребує реформ. Кожне питання складне. Кожне рішення ставиться під сумнів. Проте існує спільне розуміння у громадянського суспільства та Уряду, що нам потрібно рухатися вперед. Українське суспільство також хоче залишити пострадянську систему в минулому і рухатися далі», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Віце-прем’єр-міністр зазначила, що в Україні, на тлі російської агресії, триває низка важливих реформ, які могли б викликати масові  протести в інших країнах, навіть завести їх у політичний глухий кут. А Україні вдалося їх запустити без соціальних потрясінь.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на тому, що наразі не час «втомлюватися» ані українцям, ані партнерам, адже саме зараз в Україні відбуваються системні зміни, що закладають підвалини майбутнього зростання.

  Керівник Головного директорату Єврокомісії з питань політики сусідства та розширення Катаріна Матернова наголосила: "необхідно зупинити наратив, що Україна настільки корумпована, що фактично є "failedstate".

  Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України  висловив переконання, що санкції щодо Росії працюють. "Ми маємо продовжувати підтримувати Україну у реформах", - зазначив він.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе серед факторів, що гальмують подальші фундаментальні зміни в Україні, назвала «російську агресію, яка відбирає значні матеріальні та людські ресурси, та вірус популізму, який загрожує не тільки країнам Європи, а й Україні». Саме тому, на думку Віце-прем’єр-міністра, зараз для України критично важливо не допустити перемоги популістів та відкату реформ.

  Довідково

  GLOBSEC - це глобальний аналітичний центр, що базується у Братиславі. Це незалежна громадська організація, головною метою якої є організація глобальних дискусій з залученням ключових експертів з зовнішньої політики та політики безпеки.

  Особливості України унеможливлюють її порівняння з іншими країнами, а масштабність реформ, які їй потрібно здійснити, унікальна, - Іванна Климпуш-Цинцадзе на GLOBSEC-2018