• In English
 • За І квартал 2024 року Держфінмоніторингом передано до правоохоронних органів матеріали на суму 21,8 млрд грн
  Державна служба фінансового моніторингу України, опубліковано 23 квітня 2024 року о 10:37

  Державною службою фінансового моніторингу України як підрозділом фінансової розвідки України, в умовах воєнного часу, протягом І кварталу 2024 року вживались посилені заходи практичного та організаційного характеру щодо протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

  Насамперед, з метою результативного санкціонування дій країни-терориста, Держфінмоніторинг докладає максимум зусиль, які направлені на позбавлення рф фінансово-економічного потенціалу для продовження кровопролитної агресії в Україні та невідворотності повного відшкодування усієї шкоди, що була нанесена їх кривавими діями на нашій землі.

  У свою чергу, в рамках операційної діяльності, за І квартал 2024 року Держфінмоніторингом до правоохоронних органів направлено 273 матеріали (148 узагальнених матеріалів та 125 додаткових узагальнених матеріалів).

  У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів, та із вчиненням кримінального правопорушення, становить 21,8 млрд гривень.

  У І кварталі 2024 року сума зупинених Держфінмоніторингом фінансових операцій та заблокованих коштів становить у еквіваленті понад 2,1 млрд гривень.

  Наразі основним напрямком діяльності Держфінмоніторингу є виявлення фінансових операцій та осіб пов’язаних з фінансуванням тероризму/сепаратизму, військовою агресією з боку рф проти України, насильницькою зміною чи поваленням конституційного ладу або захопленням державної влади, зміною меж території або державного кордону.

  Так, у І кварталі 2024 року Держфінмоніторингом до правоохоронних органів направлено 38 таких матеріалів.

  З повною інформацією про результати діяльності Держфінмонторингу можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Служби.