• In English
 • Держенергонагляд: Економне споживання електроенергії в пікові години навантаження енергосистеми є важливим, – Руслан Слободян
  Державна інспекція енергетичного нагляду Укрaїни, опубліковано 23 квітня 2024 року о 08:57

  Більш ощадливе споживання електроенергії в пікові години знизить навантаження на енергосистему та дозволить уникнути відключень. Обмеження електроспоживання наразі застосовуються тільки на Харківщині та у Кривому Розі, які найбільше постраждали внаслідок нещодавніх масованих ракетно-дронових атак ворога. Про це зазначив Голова Держенергонагляду України Руслан Слободян в ефірі телемарафону «Єдині новини».

  За його словами, попри складну ситуацію енергосистема України працює стабільно. У певні години спостерігається дефіцит електроенергії, який компенсується шляхом імпорту з ЄС. Водночас економне споживання електроенергії в певні години доби залишається в пріоритеті. А саме у ранковий та вечірній піки навантаження на енергосистему – з 7:00 до 10:00 та з 18:00 до 22:00.

  «Йдеться не про відмову від споживання електроенергії, а про більш ощадливе, розсудливе її використання. Зокрема, це стосується перенесення використання енергозатратних приладів, наприклад бойлера чи пральної машини, із пікових годин на інший час доби, вимкнення освітлення в приміщеннях, де нікого немає тощо», – наголосив він.

  Очільник Держенергонагляду зазначив, що оскільки значну частину маневрової генерації, яка здійснювала балансування у ці години, пошкоджено внаслідок обстрілів, зараз доводиться імпортувати електроенергію з країн ЄС. Руслан Слободян закликав населення та бізнес більш економно та виважено споживати електроенергію.