• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 23 квітня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 23 квітня 2024 року о 10:47

  Ситуація в енергосистемі на 23 квітня: потреби споживачів покриває власна генерація, комерційний імпорт та аварійна допомога із сусідніх країн; обмеження застосовуються на Харківщині та у Кривому Розі.

  ГЕНЕРАЦІЯ, ПЕРЕДАЧА, СПОЖИВАННЯ

  Через мережеві обмеження на лініях оператора системи передачі вчора застосовувалися графіки відключень у Харківській області. Обмеження в цьому регіоні, а також у Кривому Розі (для промисловості) діють і сьогодні.

  Минулої доби потреби українських споживачів покривалися власною генерацією, комерційним імпортом та аварійною допомогою з Польщі, Словаччини та Румунії. Сумарний обсяг екстреного постачання склав менше трьох відсотків від добового обсягу споживання електроенергії.

  Також на запит українського оператора системи передачі здійснюється екстрене постачання електроенергії з цих країн і поточної доби.

  Нагадаємо, що залучення аварійної допомоги від країн-сусідів – стандартний інструмент взаємодії синхронізованих енергосистем у разі екстреної потреби в електроенергії. Україна, як і наші партнери за потреби та можливості також надає аварійну допомогу.

  СПОЖИВАЙМО ВІДПОВІДАЛЬНО!

  Враховуючи значні пошкодження, завдані енергосистемі ворожими атаками, просимо споживачів зменшити використання енергоємних приладів у пікові години (з 19:00 до 22:00). Промисловість - переглянути виробничі процеси для зменшення навантаження на енергосистему, а також максимально залучати імпорт із сусідніх країн для гарантованого уникнення відключень та посилення стійкості енергосистеми.

  СТАН МЕРЕЖ

  На Харківщині з технологічних причин двічі відключалася високовольтна повітряна лінія. Впродовж кількох годин її було включено в роботу. Причини відключення з’ясовуються.

  У Херсонській області через сильний вітер на високовольтній підстанції короткостроково відключалось обладнання, через що знеструмлювалися побутові споживачі.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 15,43 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 9298 МВт*год. Експорту не передбачається.