• In English
 • В українських судах пропонують проектувати питні фонтанчики для забезпечення вільного доступу всіх категорій відвідувачів та працівників суду до питної води

  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо проектування будівель судів. Відтак наразі вивчається можливість внести відповідні зміни у ДБН для проектування в нових приміщеннях судів питних фонтанчиків.

  Це дозволить забезпечити необхідним доступом до питної води всі категорії відвідувачів і працівників судів: суддів, працівників апарату, підсудних, свідків та інших учасників процесу.

  “Банальне, але дуже важливе питання – забезпечення приміщень судів питною водою. Сьогодні у чинних будівельних нормах щодо цього немає жодних вимог. Звичайно, що службові кабінети суддів та працівників апарату облаштовуються кулерами з водою або забезпечуються водою у пляшках. Проте підсудні не завжди мають доступ до питної води. Для них нормами передбачено лише наявність санвузла у конвойному приміщенні. Ці норми потрібно переглядати та змінювати. Адже мова йде про одну з базових природних потреб людини, яку має забезпечити право на вільний доступ до питної води”, — сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

  Зокрема, наразі в Мінрегіон надійшла пропозиція влаштовувати питні фонтанчики у нових приміщеннях судів одразу на 2-х рівнях висоти таким чином, щоб користуватися ними було зручно як звичайній дорослій людині, так і дитині або людині з інвалідністю, яка пересувається на візку.

  Такі фонтанчики пропонується розміщувати і в публічному просторі суду, і в конвойних приміщеннях для забезпечення доступу до питної води усіх, хто перебуває у будівлі суду.

  Лев Парцхаладзе підкреслив, що практика влаштування питних фонтанчиків у судах є розповсюдженою у багатьох країнах світу, зокрема, в Сполучених Штатах Америки.

  Довідково

  ДБН В.2.2-26:2010 “Будинки і споруди. Суди” встановлюють вимоги до проектування нових і реконструкції існуючих будинків під суди, а також приміщень судів, вбудованих у будинки іншого призначення.

  Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.