• In English
 • Уперше питання рівності жінок і чоловіків винесене у пріоритети дій Уряду – звіт Віце-прем`єр-міністра Іванни Климпуш-Цинцадзе
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 25 липня 2019 року о 17:43

  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе презентувала Звіт щодо реалізації гендерної політики України за час своєї роботи в Уряді (з 2016 до 2019 рр). «Саме цей Уряд ухвалив понад 55 стратегічних документів, куди інтегрував гендерний компонент. Уперше гендерний компонент включено до Плану пріоритетних дій Уряду, Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО, Стратегії реформування державного управління України на період до 2021 року, гендерне бюджетування включено до Стратегії управління державними фінансами на 2017 – 2021 роки. Це, без сумніву, великий успіх і зараз дуже важливо не зменшувати темпів», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Також Віце-прем’єр-міністр зазначила, що серед важливих досягнень на гендерному напрямі є ухвалення Державної соціальної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року, оновлення Національного плану дій з виконання резолюції Радбезу ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року, розробка Стратегії запобігання та протидії сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом, підготовка Національної комунікаційної та правозахисної стратегії України у сфері гендерної рівності.

  «Вперше за майже 40 років з моменту ратифікації Україною Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, ухвалено Національний план дій з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок на період до 2021 року (CEDAW). Тому сьогодні, як ніколи, важливо продовжувати починання, стежити за виконанням усіх цих документів для досягнення дійсної рівності в українському суспільстві», – наголосила представниця українського Уряду. 

  Окремо Віце-прем’єр-міністр розповіла про посилення ролі жінок у процесах ухвалення рішень.«Мене тішить те, що зараз суттєво збільшилась кількість жінок серед вищого корпусу державної служби, кращим став доступ жінок до посад і військових звань, дівчата й жінки нині мають рівний доступ до військових навчальних закладів, а також понад 450 професій тепер доступні і для жінок. Серед останніх позитивних трендів – збільшення кількості жінок-депутатів у Верховній Раді 9-го скликання – уже понад  20% і це, я гадаю, також результат нашої спільної роботи», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  На заході також виступила народний депутат, член МФО «Рівні можливості» Марія Іонова.

  «За три останні роки Україна зробила прорив у питаннях забезпечення рівності чоловіків і жінок. Маємо такий успіх завдяки злагодженій роботі Уряду, Парламенту та громадського сектору. Мені дуже приємно, що, нарешті, наша мрія здійснилася, і Україна має 25 гендерних профілів. Це надзвичайно обширний та багатофункціональний інструмент, який можна використовувати для просування гендерної політики України», – зазначила Марія Іонова.

   

  Переглянути звіт Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України можна за посиланням: https://bit.ly/2McdGro

  Уперше питання рівності жінок і чоловіків винесене у пріоритети дій Уряду – звіт Віце-прем`єр-міністра Іванни Климпуш-Цинцадзе