• In English
 • У Запоріжжі учасники містобудівного процесу обговорили якість роботи спеціалістів авторського та технічного нагляду
  Державна архітектурно-будівельна інспекція України, опубліковано 11 квітня 2018 року о 18:00

  У Запорізькій обласній державній адміністрації днями відбулася нарада з питань виконання проектних робіт по об’єктам будівництва, замовником яких є бюджетні установи регіону.

  Учасниками зустрічі під головуванням першого заступника Голови Запорізької ОДА Елли Слепян стали директор департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області Ірина Солоннікова, заступник Голови Запорізької ОДА Віктор Скобліков, в.о. директора департаменту капітального будівництва облдержадміністрації Сергій Бєлєвцов та представники проектних організацій.

  На нараді розглядалися питання щодо чітких термінів виконання запланованих робіт та проблемні питання, які підлягають вирішенню для завершення проектних робіт у найкоротші строки.

  Перший заступник Голови Запорізької облдержадміністрації Елла Слепян зазначила, що на сьогоднішній день неприпустиме проектування та будівництво об’єктів будівництва, зокрема замовником яких є бюджетні установи, з порушенням державних будівельних норм, стандартів, правил та термінів. Винні у скоєнні зазначених правопорушень мають нести відповідальність згідно з нормами чинного законодавства.

  Крім того, вона звернулась  з проханням перевірити якість проектних робіт на об’єктах будівництва, які фінансуються за рахунок держави. Результати таких заходів дозволять оцінити кваліфікацію спеціалістів авторського та технічного нагляду, що працюють в регіоні, та відповідність їхньої роботи наявним сертифікатам.

  У той же час директор департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області Ірина Солоннікова наголосила: «Кваліфікаційний сертифікат інженера-проектувальника та інженера технічного нагляду – це документ, який підтверджує кваліфікацію спеціаліста та його спроможність виконувати ті чи інші роботи або надавати якісні послуги, а не предмет для отримання сумнівної вигоди та надання неякісних послуг».

  Додатково було повідомлено про санкції передбачені Законом України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та Кодексом України про адміністративні правопорушення.