• In English
 • Торік українські вчені розширили виконання двосторонніх наукових проектів за рахунок відновлення співпраці з Польщею
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 14 січня 2019 року о 17:53

  У 2018 році українські вчені стали виконувати більше науково-дослідних проектів у межах двостороннього наукового співробітництва з країнами-партнерами. Зростання відбулося за рахунок поновлення після тривалої перерви спільних українсько-польських проектів. Про це повідомив заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха, коментуючи стан виконання рекомендацій незалежного аудиту дослідницької та інноваційної системи України, проведеного європейськими експертами.

  «У межах двостороннього науково-технічного співробітництва 2018 року між Україною і 10 країнами-партнерами (Польща, Литва, Німеччина, Австрія, Франція, Молдова, Китай, Білорусь, Латвія, США) реалізується 97 науково-дослідних проектів. Порівняно з 2017 роком їх кількість зросла на 9% – завдяки тому, що після майже десятирічної перерви відновилося виконання спільних українсько-польських проектів», – розповів заступник Міністра.

  Окремо він відзначив участь України у програмі ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт-2020». За 2018 рік кількість проектів за участі українських науковців, що отримали фінансування в програмі «Горизонт-2020», зросла більш як на чверть, а кількість таких проектів, які координуються українськими організаціями – майже вдвічі.

  Але не менш важливим, на думку Максима Стріхи, є позитивний вплив участі в «Горизонті-2020» на український дослідницький ландшафт. Ще більшій узгодженості політик українського та європейського дослідницького простору сприятиме початок роботи українських представників та експертів у комітетах програми «Горизонт-2020». Відповідне рішення Уряд ухвалив восени минулого року. Це дозволить і підвищити показники участі України в програмі, і вносити пропозиції, долучатися до процесу обговорення та формування структури наступної рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій.

  Одним з ключових кроків інтеграції України в європейський дослідницький простір є також відповідна Дорожня карта, яку МОН розробило у співпраці з академічною спільнотою.

  «Важливо зазначити: ця карта, затверджена колегією МОН, стала першим таким документом, поданим країною, що має у програмі «Горизонт-2020» асоційований статус. Цю обставину високо оцінили наші партнери в Брюсселі. Нині відбувається підготовка численних нормативних документів, необхідних для реалізації Дорожньої карти. Зрозуміло, що на це знадобиться не один рік – з огляду на те, що в багатьох сферах ключовими гравцями є не тільки МОН, а й інші міністерства (Мінфін, Мінекономрозвитку, Мінсоцполітики тощо), і через те, що на шляху реалізації Дорожньої карти маємо усунути ще багато рудиментів минулих часів», – підкреслив Максим Стріха.

  Нагадуємо, що на 2019 рік у Державному бюджеті вперше передбачено кошти для базового фінансування науки в закладах вищої освіти – 100 млн гривень.