• In English
 • МОН: Доктори філософії зможуть захищатися в разових вчених радах
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 14 січня 2019 року о 19:05

  Міністерство освіти і науки планує впровадити як експеримент наукову атестацію докторів філософії через захист їх дисертацій у разових вчених радах. Про це повідомила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич сьогодні, 14 січня 2019 року, під час виступу на тему «Вища освіта України в контексті розвитку творення європейського простору вищої освіти». Він відбувся в межах відповідного семінару в Національному університеті біоресурсів і природокористування України.

  Йшлося, зокрема, про те, як найближчим часом зможуть захищатися доктори філософії за новими PhD-програмами.

  Міністр відзначила, що за законом необхідну нормативно-правову базу для цього має розробити Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти. Але наразі агентство тільки сформовано й затверджено його склад, тож йому потрібен певний час, щоб визначити «правила гри» та впровадити їх.

  «Однак ми розуміємо, що є майбутні доктори філософії, які зараз навчаються, вже мають амбіції для захисту і не можуть чекати так довго. Тому ми підготували проект постанови Уряду щодо наукової атестації докторів філософії, що як експеримент передбачає створення разових вчених рад у складі 5 осіб», – пояснила Лілія Гриневич.

  Вона підкреслила, що кваліфікація та сфера наукової діяльності членів таких рад має жорстко відповідати тематиці дисертаційного дослідження здобувача ступеня доктора філософії.

  «Це обов’язково перевірятиме МОН, коли затверджуватиме склад такої вченої ради», – наголосила Міністр.

  Загалом вона назвала удосконалення системи наукової атестації одним з головних механізмів забезпечення якості вищої освіти. Також до них належать формування якісного контингенту студентів, забезпечення сучасного змісту освіти, функціонування внутрішньої та зовнішньої системи забезпечення якості освіти, нові моделі підготовки фахівців.

  Нагадуємо, що одним з основних пріоритетів МОН у сфері вищої освіти на 2019 рік є становлення Національної системи кваліфікацій, що має забезпечити зв'язок між ринком праці та освітою.

  Наприкінці 2018 року Уряд вже створив Національне агентство кваліфікацій.