• In English
 • Сергій Савчук: Швеція - стратегічно важливий партнер для України у сфері заміщення газу та розвитку «чистої» енергетики

  Україна та Швеція разом виграють від реалізації спільних проектів у біоенергетиці. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, обговорюючи перспективи взаємовигідної співпраці України та Швеції у біоенергетиці із представниками Уряду Швеції, профільних асоціацій та бізнесу в рамках «Sweden Ukraine Bioenergy Cooperation Forum» у м. Стокгольм (Швеція).

  «Швеція - стратегічно важливий партнер для України у сфері заміщення газу та розвитку «чистої» енергетики», - заявив Сергій Савчук.

  Як відомо, ще у 2016 р. Швеція досягла 54% «чистої» енергії у кінцевому енергоспоживанні, перевиконавши поставлену ціль до 2020 р. – 49%. Нова амбітна мета країни – 100% «зеленої» енергії у 2040 році.

  Основний успіх Швеції – значний розвиток біоенергетики, частка якої становить  37% в енергобалансі країни. Біомаса більшою мірою використовується для опалення. Зокрема, за даними міжнародної організації «REN21», у системі теплопостачання Швеції 90% - це енергія з відновлюваних джерел та вторинного використання тепла.

  Також у Швеції близько 20% всього палива у транспортному секторі - це рідке біопаливо. Крім цього, Швеція є одним з найбільших виробників біометану в Європі.

  У свою чергу Україна теж має здобутки у біоенергетиці. За останні 4 роки більше 460 млн євро інвестовано у 2 000 МВт нових потужностей, що генерують тепло «не з газу».

  Ще 72 млн євро вкладено у 45 МВт біогазових установок з 2012 року.

  Для роботи інвесторів, у т.ч. іноземних, в Україні є значна ресурсна база та діючі законодавчі стимули.

  «Окрім цього, передбачається створити конкурентний та прозорий ринок твердого біопалива шляхом запровадження системи електронної торгівлі сировиною», - повідомив Сергій Савчук.

  Голова Держенергоефективності також додав, що паралельно ведеться робота над створенням гарантованого ринку рідких біопалив. Зокрема, на законодавчому рівні планується встановити вимоги щодо обов’язкового вмісту біокомпонентів у загальному обсязі реалізації моторного палива в Україні.

  «Біоенергетика України – це саме та площина, де шведський бізнес може реалізовувати вигідні проекти із залученням своїх технологій та інновацій. Важливо, що попит на такі проекти із заміщення газу в українських містах великий», - підсумував він.