• In English
 • Україна потребує підтримки з боку сильних демократій, - Іванна Климпуш-Цинцадзе в Австралії
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 24 жовтня 2018 року о 09:40

  Перебуваючи з робочим візитом у Австралії, Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілась з політологами, представниками експертних та академічних кіл, бізнесу та студентством у Мельбурнському королівському технологічному інституті (RMIT).

  Виступаючи у Центрі Європейського Союзу RMIT, Віце-прем`єр-міністр зосередила увагу на перспективах і разом з тим викликах, які постають перед Україною на шляху до ЄС та НАТО.

  «За останні кілька років Україні вдалось встановити саме такі відносини з Євросоюзом та НАТО, які мають бути між справжніми партнерами», - наголосила Івана Климпуш-Цинцадзе.

  Вона розповіла про прогресивні зміни в українському суспільстві, відзначивши передову роль у цьому процесі молодого покоління.

  «Європейська та євроатлантична інтеграція - це стратегічний курс України, який дає нам чіткий план дій щодо трансформації країни. Україна зараз платить величезну ціну за свою незалежність і право бути демократичною. Однак, незважаючи на загрози, напади та провокації, економічні та соціальні труднощі, наш курс залишається незмінним. Наша мета - побудувати міцну, процвітаючу та глобально конкурентоспроможну Україну», - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Поряд із розвитком економічної, політичної та правової систем Україна досягла значних успіхів у реформуванні сектору безпеки. Активна взаємодія з країнами-членами НАТО у царині військової підготовки, а також участь у операціях, місіях та військових навчаннях під проводом НАТО допомагають зміцнити та реформувати Збройні Сили, що вже довели свою здатність протистояти російській агресії.

  «Сьогодні Україна має одну з найбільших постійних та спроможних армій у Європі, де-факто є східним флангом НАТО. Переконана, що, досягнувши стандартів НАТО, Україна стане одним з найсильніших стовпів євроатлантичної безпеки», - підкреслила Віце-прем`єр-міністр.

  Допомога Україні стати життєздатною демократією та посилення її оборонних спроможностей має ключове значення для безпеки всієї Європи та стабільності в євроатлантичному просторі. Україна, як і Австралія, прагне поглибити співпрацю та стати частиною Програми розширених можливостей НАТО (EOP). Залучення України до цієї Програми, у якій Австралія вже бере участь, допоможе зміцнити двосторонню взаємодію у питаннях оборони та безпеки.

  «Ми не дозволимо нікому відвернути Україну від її європейського та євроатлантичного шляху, - запевнила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Однак Україна потребує підтримки та допомоги сильних демократій. Це має вирішальне значення для успіху сил, які прагнуть реформувати Україну та захистити її від нападів Росії».

  Найбільше слухачі цікавилися сучасним станом відносин з Росією з огляду на тривалу військову агресію РФ проти України, розвитком співробітництва з ЄС та НАТО, внутрішньою ситуацією в Україні, зокрема, у контексті майбутніх виборів.

  Окрему увагу учасники дискусії приділили потенціалу позитивного впливу освітньої реформи та необхідності просування туристичної привабливості України.

  Крім того, австралійських експертів цікавив розвиток агропромислового комплексу та бізнесу загалом.

  Довідково

  Центр Європейського Союзу заснований у січні 2010 року на базі Мельбурнського королівського технологічного університету (RMIT) для поглиблення відносин між ЄС та Австралією. Центр є осередком навчання, досліджень та інформаційної діяльності ЄС в Австралії та Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Він виступає провідником інтересів та проектів ЄС у регіоні та сприяє поширенню інформації та знань про потенціал та можливості ЄС.

  Україна потребує підтримки з боку сильних демократій, - Іванна Климпуш-Цинцадзе в Австралії Україна потребує підтримки з боку сильних демократій, - Іванна Климпуш-Цинцадзе в Австралії Україна потребує підтримки з боку сильних демократій, - Іванна Климпуш-Цинцадзе в Австралії Україна потребує підтримки з боку сильних демократій, - Іванна Климпуш-Цинцадзе в Австралії