• In English
 • Рух на сходах підземних переходів тепер буде більш організованим та безпечним

  У нових ДБН В.2.3-5:2018 “Вулиці та дороги населених пунктів” введено норму щодо проектування розділювальних поручнів на сходах підземних переходів для організації безпечного та зручного руху пішоходів на вхід та вихід. Вони вступили в дію з 1 вересня 2018 року.

  “Безпека людей –  це пріоритет №1. Тому під час роботи над новими ДБН щодо вулиць і доріг населених пунктів було передбачено проектування зручних розділювальних поручнів на сходах підземних переходів. Це буде актуально в першу чергу для переходів, які поєднані з метро, а також всіх інших, де є великі потоки людей”, –  зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

  За його словами, це сприятиме впорядкуванню потоків людей на вхід та вихід, мінімізації можливих зіткнень та тисняви на сходах, створенню умов для безпечного та більш зручного руху, особливо для людей похилого віку та у зимовий період.

  Відтак у ДБН прописано, що на сходах підземних переходів доцільно розділяти потоки пішоходів на вхід і вихід розділювальними поручнями.

  Нові ДБН було розроблено фахівцями ДП “ДерждорНДІ” на заміну попередніх ДБН, які діяли з 2001 року.

  Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.