• In English
 • Україна в IRENA: успішна презентація країни та розвиток співпраці з органами влади і бізнесом Об’єднаних Арабських Еміратів

  Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук вдячний усім представникам української делегації за ефективну презентацію країни та  інвестиційного потенціалу її «чистої» енергетики на Дев’ятій сесії Асамблеї Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії IRENA в Абу-Дабі (Об'єднані Арабські Емірати).

  Цьогоріч Україна вперше взяла участь в обранні нового генерального директора IRENA, яким став італійський урядовець Франческа ла Камера.

  «Хочу відзначити активність Посольства України в ОАЕ та особисто Посла Юрія Полуреза у налагодженні тісної співпраці з експертами IRENA, а також профільними міністерствами та компаніями ОАЕ», –  повідомив Сергій Савчук.

  У результаті проведених зустрічей на заходах IRENA домовлено:

  • продовжити експертні консультації з IRENA щодо стимулювання розвитку відновлюваної енергетики;
  • провести в Україні спільний з IRENA масштабний форум щодо перспектив  впровадження «зелених» аукціонів;
  • посилити співпрацю із представниками Міністерства енергетики та промисловості ОАЕ щодо залучення арабських компаній на український ринок «зелених» проектів;
  • опрацювати можливості участі провідної арабської компанії Masdar в інвестуванні проектів «чистої» енергетики та переробки сміття в Україні.

  Також Сергій Савчук висловив вдячність одному із стратегічних партнерів Держенергоефективності –  Проекту UNIDO UKR IEE «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України» –  за сприяння в організації візиту до ОАЕ.

  «Отже, закликаю усіх до подальшої плідної співпраці у питаннях удосконалення законодавства, залучення «зелених» інвестицій та реалізації проектів в українських громадах», –  наголосив Сергій Савчук.