• In English
 • Держфінмоніторинг підбив підсумки своєї роботи за І квартал 2018 року
  Державна служба фінансового моніторингу України, опубліковано 25 квітня 2018 року о 11:10

  Державною службою фінансового моніторингу як підрозділом фінансової розвідки України вживаються посилені заходи практичного характеру щодо протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

  Зокрема, за І квартал 2018 року Держфінмоніторингом підготовлено та направлено до правоохоронних органів 207 матеріалів (з них 116 узагальнених матеріалів та 91 додатковий узагальнений матеріал).

  У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів, та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 29,6 млрд гривень.

  Особлива увага Держфінмоніторингом приділяється роботі стосовно розслідування фактів відмивання коштів, одержаних від корупційних діянь, розкрадання та привласнення державних коштів та майна, в тому числі Януковичем В.Ф., його близькими, іншими посадовцями та пов’язаними з ними особами.

  Вказана робота проводиться в рамках продовження поглиблених заходів, вжитих у 2014-2017 роках щодо блокування, арешту та конфіскації в дохід держави коштів в еквіваленті 1,5 млрд дол. США.

  Так, Держфінмоніторингом у І кварталі 2018 року передано до правоохоронних органів 43 таких матеріали (13 узагальнених матеріалів та 30 додаткових узагальнених матеріалів). У вказаних матеріалах сума підозрілих фінансових операцій, які можуть бути пов’язані із легалізацією (відмиванням) коштів або з учиненням іншого кримінального правопорушення, становить 15,3 млрд. гривень.

  Поряд з цим, Держфінмоніторинг спільно із правоохоронними органами здійснює заходи, направлені на попередження та протидію фінансуванню терористичної діяльності, сепаратизму.

  У цьому напрямку, у І кварталі 2018 року Держфінмоніторингом направлено до правоохоронних органів 20 матеріалів (з них 11 узагальнених матеріалів та 9 додаткових узагальнених матеріалів) стосовно фінансових операцій осіб, які можуть бути пов’язані з фінансуванням тероризму, сепаратизму та/або проведених за участю осіб, які публічно закликають до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або зміни меж території або державного кордону України

  Детальніше – на сайті Держфінмоніторингу.