• In English
 • Державною службою фінансового моніторингу України посилюється співпраця з нотаріальною спільнотою України
  Державна служба фінансового моніторингу України, опубліковано 02 березня 2018 року о 11:10

  1 березня п.р. Державною службою фінансового моніторингу України та Нотаріальною палатою України підписано Меморандум про загальні засади співробітництва у сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

  У світлі цієї події Голова Держфінмоніторингу Ігор Черкаський зазначив: «У контексті запровадження ефективних заходів протидії новим викликам та загрозам у сфері боротьби з відмиванням кримінальних доходів, принципово важливою складовою для нас є конструктивна співпраця з нефінансовим сектором. У цьому плані ми розглядаємо співпрацю з нотаріальною спільнотою як одну з пріоритетних. У першу чергу підписання Меморандуму зумовлено необхідністю поєднання професійного потенціалу до вирішення концептуальних питань з питань фінансового моніторингу та боротьби з фінансовими злочинами в цілому. Тому є дуже важливо, що таку роботу Держфінмоніторинг буде проводити спільно з Нотаріальною палатою України».

  З метою реалізації положень Меморандуму, Держфінмоніторинг та Нотаріальна палата України домовились про:

  організацію спільної роботи над створенням ефективної системи та розробкою механізму протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, у тому числі шляхом проведення навчальних та методично-роз’яснювальних заходів;

  координацію спільних зусиль, спрямованих на вдосконалення законодавчої та нормативної бази з питань фінансового моніторингу з питань нотаріальної діяльності.

  Укладання Меморандуму стало черговим кроком для забезпечення відкритості і прозорості в діяльності державних органів у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму.