• In English
 • Арсен Аваков: У день голосування буде залучено понад 134 тисячі працівників МВС
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 12 березня 2019 року о 13:36

  У день голосування буде залучено понад 134 тисячі працівників МВС, - заявив Міністр внутрішніх справ сьогодні, 12 березня, під час спільного брифінгу з Генеральним прокурором України Юрієм Луценком, Головою Служби безпеки України Василем Грицаком та Головою Центральної виборчої комісії Тетяною Сліпачук.

  «Сьогодні на нараді ми обговорили поточні питання виборчого процесу. Зокрема, забезпечення публічної безпеки і порядку на території державного підприємства «Поліграфкомбінат «Україна» на період виготовлення виборчих бюлетенів для голосування, охорона виборчих бюлетенів під час їх транспортування, забезпечення публічної безпеки на виборчих ділянках», - повідомив Арсен Аваков.

  Він також зазначив, що в день голосування буде залучено 134 тисячі 381 співробітник МВС по всіх напрямках виборчого процесу.

  Генеральний прокурор України Юрій Луценко сказав, що правоохоронна система України має спільну позицію щодо забезпечення проведення чесних і конкурентних виборів.

  «Ми обговорили всі можливі алгоритми співпраці, і єдине, на чому я б хотів ще раз наголосити – неприпустимості незаконних дій будь-яких суб’єктів виборчого процесу. Все дуже просто: заборонено підкуп виборців, заборонена видача бюлетенів відсутнім громадянам, заборонена агітація у день виборів. Все це – табу. Вся правоохоронна система буде забезпечувати покарання у разі допущення будь-яких дій, що суперечать цьому табу», ‑ зауважив Генеральний прокурор України.

  Своєю чергою глава СБУ Василь Грицак зазначив, що все пройде добре, якщо ніхто не захоче ускладнити ситуацію.

  «Кожне відомство має просто забезпечити реагування в межах визначених законом повноважень. Сили і засоби наші готові, взаємодія організована. У нас є спільне розуміння процесу та спільне розуміння, що ми маємо все зробити, аби забезпечити вільне волевиявлення народу, легітимне обрання нового президента і довіру до результатів цих виборів», ‑ сказав він.

  Голова ЦВК Тетяна Сліпачук додала, що серед спостерігачів зареєстровано організацію – «Національні дружини».
  «Національні дружини – це не Національний корпус. Це різні організації. Стосовно принципів – чи є у ЦВК можливість скасувати реєстрацію, на сьогодні в законодавстві це питання не врегульовано. На той факт, що відповідно до інформації, яка була розміщена в ЗМІ, саме громадське об’єднання «Національні дружини» робило досить агресивні заяви, ЦВК вже відреагувало. Ми направили відповідну інформацію до органів, які мають повноваження перевірити, чи дійсно ці організації займаються такою діяльністю. Це СБУ України та МВС. Тому будемо очікувати на висновки, які ми отримаємо від компетентних органів», ‑ сказала вона.

   Арсен Аваков зауважив, що жодна громадська організація не буде мати право силовим способом втручатися у виборчий процес.

  «За зверненням ЦВК ми провели профілактику ситуації. Є переконання, що ніхто з тих, хто красиво заявляє про застосування сили в разі виявлених порушень, не піде на конфлікт», ‑ підсумував Міністр внутрішніх справ.

   З початку передвиборчої кампанії всього зареєстровано до Єдиного обліку 2809 правопорушень, відкрито 144 кримінальних провадження та складено 520 адмінпротоколів.