• In English
 • Сергій Гончаров: Протидія незаконному обігу зброї – передумова безпеки в Україні та Європі
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 12 березня 2019 року о 13:45

  Протидія незаконному обігу зброї – передумова безпеки в Україні та Європі, - наголосив сьогодні, 12 березня, заступник Міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров під час зустрічі з представниками ОБСЄ щодо запобігання та боротьби з незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухових речовин на кордонах України та за її межами.

  «Протидія незаконному обігу зброї є передумовою безпеки в Україні та Європі. Ми запрошуємо міжнародних експертів долучитися до розроблення електронного класифікатора зброї, створення реєстру зброї та інтеграції інформаційних систем для підтримки здійснення контролю за зброєю», – зазначив Сергій Гончаров.

  Він розповів, що Секретаріат ОБСЄ, діючи на підставі запиту Державної прикордонної служби України, здійснив Оцінку потреб у боротьбі з незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухових речовин у межах та при перетині державних кордонів. Аналіз показав, що існує чітке усвідомлення безпекових загроз, пов’язаних з незаконним обігом зброї та вибухонебезпечних речовин, та наявність певних прогалин як в нормативному полі, так і в сфері інституційних спроможностей органів, які задіяні у цьому процесі.

  Заступник Міністра внутрішніх справ сказав, що для подолання проблеми започатковано спільний з ОБСЄ проект «Посилення спроможностей Державної прикордонної служби у протидії незаконному обігу зброї, боєприпасів та вибухівки через державний кордон України».

  «Посилення спроможності прикордонної служби – це лише частина загального процесу, який охоплює набагато ширші компетенції. Ми маємо сконцентруватися й на посиленні оперативних спроможностей МВС, у тому числі  підтримці криміналістичної служби.  МВС зацікавлене не лише в обміні досвідом та вивченні передових європейських практик, але й у запровадженні міжнародної менторської програми з криміналістики  у сфері обігу зброї», – додав Сергій Гончаров.

  Координатор діяльності ОБСЄ з протидії транснаціональним загрозам Раса Остраускайте відзначила досягнення МВС на шляху подолання проблеми незаконного обігу зброї та запевнила у подальшій підтримці проектів.

  Заступник директора Департаменту оперативної діяльності Державної прикордонної служби Анатолій Смородський повідомив, що  всього протягом минулого року прикордонниками виявлено та вилучено 668 одиниць зброї, понад 22 тисячі боєприпасів та майже 59 кілограмів вибухових речовин.