• In English
 • Міністерство інфраструктури ініціює побудову нового порту у Чорному морі
  опубліковано 25 листопада 2015 року о 14:06

  Міністерство інфраструктури розробило проект нового порту, що буде спеціалізуватись на рейдовій перевалці вантажів. Він буде розташований в районі Дніпро-Бузького лиману.

  За словами першого заступника міністра інфраструктури Володимира Шульмейстера схема роботи нового порту буде наступною: вантажі малими партіями малотоннажним флотом спускаються в море, а на рейді нового порту перевалюються на великий морський тоннаж. «Новий порт дозволить приймати великовантажні судна типу «панамакс», «постпанамакс» і навіть «кепсайз» (до 100 000 тонн). Важливо, що вантаж, що надходить з річки, взагалі не заходить в звичайний морський порт, а відразу потрапляє на рейдову перевалку. Це економить власнику вантажів і час, і гроші», – зазначив Володимир Шульмейстер.

  Рейдова перевалка стане стимулом для розвитку вантажного судноплавства на річці Дніпро, дасть імпульс реанімації кораблебудування в Україні та збільшить експортні можливості країни з перевалки вантажів.

  З огляду на близьке розташування заповідних морських акваторій, перелік вантажів, що будуть перевалюватись у новому порту, обмежений зерном, металом, контейнерами та насипними вантажами, нешкідливими для оточуючого середовища.

  Проект знаходиться на внутрішньому узгодженні в міністерстві інфраструктури. Наступними кроками буде його узгодження в Кабміні, відведення акваторії і створення ще одного філіалу Адміністрації морських портів України. Також буде організований технологічний ланцюг, що складається з суден змішаного плавання, буксирів, допоміжних суден та місць їх базування і відстою. Очікується, що інвестиції держави в проект сягатимуть до 33 млн. грн. За планом, новий порт почне працювати влітку 2016 року.