• In English
 • Арсеній Яценюк звернувся до Парламенту ухвалити закони щодо прозорої приватизації: "Державні компанії повинні перестати бути годувальницею політичних сил"
  опубліковано 25 листопада 2015 року о 14:01

  «Сподіваюся, що завтра Верховна Рада України повернеться до всіх законів щодо приватизації і дасть можливість Уряду провести чесну і прозору приватизацію, прибрати будь-які політичні впливи на державні компанії і дати можливість створювати робочі місця і залучати іноземних інвесторів», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 25 листопада.

  Глава Уряду нагадав, що вчора Верховна Рада України вкотре не ухвалила пакет законодавства щодо чесної, прозорої і конкурентної приватизації.

  Арсеній Яценюк звернувся до Парламенту: «Державні компанії повинні перестати бути годувальницею політичних сил. І єдиний правильний шлях щодо управління такими компаніями – це приватизація на прозорих і конкурентних умовах із залученням в першу чергу іноземного інвестора».

  Він наголосив, що за останні 20 місяців Уряду вдалося не допустити жодної тіньової приватизації: «Але Уряд звертається до Парламенту з тим, щоб провести прозору і конкурентну приватизацію. І для цього необхідно прийняти закони, які протягом року не приймаються в стінах українського Парламенту».

  Ці закони, підкреслив Глава Уряду,  дадуть змогу об'єктивно і економічно обґрунтовано оцінити вартість об'єкта приватизації, залучати при приватизації іноземних радників, «щоб прибрати будь-який політичний вплив на процеси приватизації в Україні»: «Це закони, які переслідують одну мету в процесі приватизації: той, хто дає більше грошей, має реальну можливість для управління державними компаніями, які будуть приватизовуватися, і  хоче збільшити робочі місця і підтримати українську економіку, - той стане переможцем аукціону по придбанню об'єкта приватизації. А не той, в кого більша чи менша фракція чи кількість депутатів у Верховній Раді України».