• In English
 • СЦКК: на Донеччині та Луганщині ведеться підготовка до зими та відновлення об'єктів інфраструктури, зруйнованої бойовиками
  опубліковано 08 вересня 2015 року о 11:07

  З наближенням опалювального сезону, користуючись фактичним припиненням з боку незаконних збройних формувань активних бойових дій, українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню намагається інтенсифікувати проведення ремонтно-відновлювальних робіт на пошкоджених цілеспрямованими обстрілами бойовиків об’єктах критичної інфраструктури, які знаходяться на території Донецької та Луганської областей

  Процедура погодження заявок, які щодня надходять від комунальних служб та організацій, українською стороною СЦКК проводиться негайно. Лише 7 вересня було сплановано проведення робіт на 36 об’єктах інфраструктури: ремонт пошкоджених мереж газо- та водопостачання, ліній електропередач, інших об’єктів.

  А от з боку бойовиків, які все літо намагалися поставити регіон на межу гуманітарної катастрофи, спостерігається навмисне затягування розгляду запитів: із 36 отриманих заявок вони погодили лише 15. Через це у багатьох випадках українська сторона проводить відновлювальні роботи в односторонньому порядку.

  «Підготовку до зими ми повинні провести швидко та якісно. Від нашої оперативності залежить чи будуть наші співвітчизники в теплі, з газом, світлом та водою. На Донеччині та Луганщині лишаються багато громадян України, які вже ні звідки не чекають на допомогу, яким просто нема куди подітися. Тому відновлювальні роботи з української сторони будуть продовжені будь-що, навіть попри відсутність погодження протилежної сторони», – заявив керівник української сторони СЦКК генерал-майор Борис Кременецький.

  Лише з початку вересня забезпечено координацію та супроводження ремонтних робіт залізничних колій другого ряду на перегоні Майорськ –Курдюмівка, відновлення трубопроводу подачі технічної води в районі населеного пункту Кодема, ремонту магістрального водогону в районах населених пунктів Попасна та Золоте, ремонту магістральних електричних мереж у межах районів 24 населених пунктів, ремонту лінійних споруд зв’язку в районах населених пунктів Тецьке, Колядівка, Михайлюки та Біловодськ.

  На жаль, у зв’язку з невирішеними самопроголошеною владою Донецька питаннями безпеки, ситуація на деяких об’єктах викликає значну стурбованість. Йдеться насамперед про розмінування полів Бахмутського аграрного союзу, відновлення газопостачання в н.п. Мар’їнка, проведення аварійно-відновлювальних робіт трубопроводу каналу «Сіверський Донець – Донбас» на ділянці Майорськ – Горлівка. Досі жодні гарантії з протилежної сторони не отримані. Тому українська сторона СЦКК вкотре повідомила представництво РФ в СЦКК та представників місії СММ ОБСЄ про неприпустимість затягування питань щодо відновлення об’єктів критичної інфраструктури. У випадку неспроможності вирішення першочергових соціальних питань та штучного загострення суспільної ситуації, вся відповідальність за це покладається на представників самопроголошеної влади Донецька та Луганська.