• In English
 • Павло Клімкін зустрівся з Міністром закордонних справ Естонії
  опубліковано 14 січня 2015 року о 11:36

  13 січня 2015 р. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся з Міністром закордонних справ Естонської Республіки Кейт Пентус-Розіманнус, яка перебуває в Україні з дводенним робочим візитом.

  У ході зустрічі ключова увага приділялася внутрішньополітичній ситуації в Україні, передусім, подіям у східних областях, а також головним пріоритетам, визначених Україною на шляху європейської і євроатлантичної інтеграції.

  Окремо було відзначено активну роль Естонської Республіки в рамках багатосторонніх механізмів співпраці, зокрема ООН, ЄС, НАТО, ОБСЄ та Ради Європи щодо мобілізації підтримки міжнародною спільнотою зусиль нашої держави з протидії російській агресії.

  Естонська сторона підтвердила свою рішучу підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в умовах військової агресії Росії.

  Глава зовнішньополітичного відомства Естонії запевнила, що Естонія готова поділитися своїм євроінтеграційним досвідом та надавати допомогу нашій державі для ефективної імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

  Cторони висловили задоволення підписанням у ході візиту Імплементаційного протоколу між Кабінетом Міністрів України та Урядом Естонської Республіки до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про реадмісію осіб. Ця подія має стати ще одним кроком на шляху до впровадження безвізового режиму між Україною та країнами-членами ЄС.

  Під час зустрічі також обговорювалися актуальні питання двостороннього українсько-естонського співробітництва, зокрема, перспективи розвитку торговельно-економічних відносин між нашими країнами.

  Міністр П.Клімкін поінформував естонську колегу про пріоритетні завдання та реформи українського Уряду. К.Пентус-Розіманнус у свою чергу зазначила, що її країна готова продовжувати надавати допомогу Україні у реалізації реформ, насамперед, у сфері впровадження електронного самоврядування, децентралізації влади, боротьби та протидії корупції.