• In English
 • Міноборони: Військові інженери в зоні АТО навели 20-метровий міст, який було підірвано терористами
  опубліковано 17 жовтня 2014 року о 16:16

  Військовослужбовці дорожньо-комендантського батальйону Центру дорожнього забезпечення інженерних військ Збройних Сил України, які виконують завдання в зоні проведення антитерористичної операції, навели 20-метровий міст поблизу міста Артемівськ, що на ділянці дороги між Слов’янськом і Дебальцевим.

  Начальник інженерних військ Збройних Сил України полковник Василь Пекельний розповів, що за час проведення антитерористичної операції терористичними збройними формуваннями було зруйновано 55 мостів. З них 16 – залізничні, 36 – шляхопроводи і автомобільні мости та 3 – пішохідні. Інженерні підрозділи, які беруть участь в АТО, вже відновили рух на майже десяти з них. Поблизу окремих мостів на найважливіших транспортних гілках, які зазнали значних руйнувань, наведено понтонні переправи.

  «Терористи, відступаючи зі Слов’янська у липні, підірвали цей автомобільний міст над залізницею, – зауважив полковник Василь Пекельний. – Силами одного з інженерних підрозділів ми частково відновили транспортне сполучення через нього, але цього було недостатньо, і важка техніка та багатотонні вантажівки йшли в обхід. Тепер ми, шляхом встановлення додаткового мосту через зруйновану вибухом частину споруди, який здатний витримати навантаження у 60 тонн, значно підвищили пропускну здатність на цій ділянці автомобільного шляху.

  Командир дорожньо-комендантського батальйону Центру дорожнього забезпечення інженерних військ Збройних Сил України підполковник Євген Печура розповів, що перед тим, як його підлеглі приступили безпосередньо до наведення мосту, визначеними інженерними підрозділами було проведено інженерну розвідку цього об’єкта. Зокрема, на наявність мінно-вибухових загороджень. Треба наголосити, що під час інженерної розвідки військовослужбовці групи розмінування підрозділів АТО виявили залишки тротилу, які, підриваючи цей міст при відході, залишили по собі терористи. Зараз мостовий перехід встановлено і проведено його дообладнання.

  «Це дасть можливість скоротити маршрут об’їзду для цивільного транспорту і військових колон, підвищити прохідність наших військ, якісно спланувати постачання і доставку особового складу, боєприпасів, продуктів харчування у визначені райони», –  підсумував начальник інженерних військ Збройних Сил України полковник Василь Пекельний.