• In English
 • Італійські компанії, які спеціалізуються на альтернативних джерелах енергії, планують працювати в Україні
  опубліковано 02 жовтня 2014 року о 10:16

  Італійські компанії, які спеціалізуються на альтернативних джерелах енергії, планують працювати в Україні. Про це йшлося під час зустрічі Голови Держенергоефективності України Сергія Савчука з італійськими експертами у сфері енергоефективності та альтернативної енергетики. Сергій Савчук повідомив, що основною метою реформ у сфері енергоефективності є заміщення споживання імпортного газу. "Україні не вистачає близько 5 млрд. кубічних метрів газу для успішного проходження цьогорічного опалювального сезону, тому політика енергозаміщення є пріоритетною", - зазначив він. У цьому контексті для України надзвичайно важливим є досвід та інвестиції Італії щодо розвитку відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.

  Себаст'яно дель Монте, начальник Управління міжнародного співробітництва Департаменту енергетичної безпеки, забезпечення та інфраструктури Міністерства економічного розвитку Італії, зазначив, що консультаційно-експертна допомога Україні буде надана вже найближчим  часом. Так, наприклад, Італія має амбітну ціль - досягти зменшення енергоспоживання на 9-10% до 2020 року. Для досягнення цього розроблені та введені в дію "білі сертифікати", що передбачають зменшення суми податків домогосподарствам, які впровадили заходи для зниження енергоспоживання. За результатами реалізованих проектів у 2013 році було видано біля 3 млн. таких сертифікатів.

  Сторони також розглянули можливість створення реєстру італійських компаній, що задіяні у сфері енергоефективності та альтернативної енергетики і мають намір інвестувати в проекти в Україні. На думку сторін, це пришвидшить їх прихід на ринок України та дозволить вітчизняним кампаніям знайти нових партнерів.

  «Ми, як представники Уряду, готові надати таким компаніям інформацію про законодавче поле, технічні можливості та потенціал ринку», - відзначив Голова Агентства.

  Загалом сторони визнали необхідність детального вивчення стратегічних документів обох країн у сфері енергоефективності та продовження співпраці.