• In English
 • На Полтавщині працює 33 центри обслуговування ветеранів, інвалідів та самотніх громадян
  опубліковано 02 жовтня 2014 року о 09:47

  У Полтавській області на сьогодні створені і діють 33 територіальні центри соціального обслуговування, захисту ветеранів, інвалідів, одиноких престарілих громадян.

  У складі територіальних центрів функціонує відділення соціальної допомоги вдома, соціально-медичних послуг, соціально-побутової адаптації, а також 12 стаціонарних відділень для постійного проживання, 33 відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, повідомляє Людмила Корнієнко, директор департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації.

  У відділеннях соціальної допомоги вдома на обслуговуванні перебуває понад 20 тис. громадян похилого віку та, яким щоденно надаються соціально-побутові послуги в домашніх умовах.

  З метою створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями, інтеграції їх у суспільство, при територіальних центрах соціального обслуговування надається послуга «соціального таксі», основним завданням якого є надання автотранспортних послуг інвалідам на візках та пенсіонерам, які втратили рухову активність для вирішення їх соціальних проблем, залучення їх до активного способу життя та проведення оздоровчих заходів за їх місцем проживання.

  Перевезення громадян здійснюється спецавтомобілями обладнаними підйомними платформами для перевезення інвалідів на візках у 23 районах.

  Для забезпечення доступності соціальних послуг мешканцям сільських населених пунктів, задоволення їх потреб у соціальному обслуговуванні, продовжується робота із створення філій відділень територіальних центрів соціального обслуговування у віддалених населених пунктах. Зазначені відділення надають послуги швачки, перукаря, з прання білизни, масажу, фізіотерапевтичні та інші. Всього в області функціонує 34 відділення.