• In English
 • Уряд схвалив призначення стипендій Президента України для видатних спортсменів та тренерів України з олімпійських видів спорту
  опубліковано 10 липня 2014 року о 10:16

  9 липня 2014 року Кабінет Міністрів України схвалив проект Указу Президента України «Про призначення стипендій Президента України для видатних спортсменів та тренерів України з олімпійських видів спорту».

       Відповідно до документу стипендії отримають 27 осіб (14 спортсменів та 13 тренерів), які  зайняли в 2012-2013 роках  перше  -  третє місце на чемпіонатах світу та чемпіонатах Європи.

       Передбачається, що щомісячно, протягом одного року 19 спортсменам та тренерам виплачуватимуться 7 тисяч гривень кожному за ІІІ місце на чемпіонаті світу з боксу, дзюдо та плавання синхронного. Також 8 осіб за здобуті бронзові нагороди на чемпіонаті Європи з спортивної гімнастики та стрільби з лука отримуватимуть щомісячно, протягом одного року – 4 тисячі гривень.

  Розмір виплат на зазначену кількість стипендій за місяць складатиме 165 тисяч гривень. Кошти передбачено Міністерством молоді та спорту України.

   

  Довідково:

  Відповідно по Указу Президента № 1071 від 11.07.2005 року, засновано 250 стипендій спортсменам та тренерам.

  На сьогоднішній день виплачується 64 стипендії спортсменам та тренерам за результати ХХХ Олімпійських ігор 2012 року в Лондоні та чемпіонам і призерам чемпіонатів світу та Європи з біатлону, боротьби вільної, боксу, веслування академічного та веслування на байдарках і каное.

  Залежно  від  досягнутих спортивних результатів стипендії Президента України встановлюються в такому розмірі:

  спортсменам, які  зайняли  І місце на Олімпійських іграх, та їх тренерам - 15 тисяч гривень кожна;

  спортсменам, які зайняли ІІ місце  на  Олімпійських  іграх або перше   місце   на   чемпіонатах   світу,  та  їх  тренерам  - 12 тисяч гривень кожна;

  спортсменам, які зайняли ІІІ місце на  Олімпійських  іграх, та їх тренерам - 10 тисяч гривень кожна;

  спортсменам, які зайняли ІІ місце на чемпіонатах світу, та їх тренерам - 9 тисяч гривень кожна;

  спортсменам, які зайняли ІІІ місце на чемпіонатах світу або перше  місце  на  чемпіонатах  Європи,  та  їх  тренерам - 7 тисяч гривень кожна;

  спортсменам,  які  зайняли ІІ місце на чемпіонатах Європи, та їх тренерам - 5 тисяч гривень кожна;

  спортсменам, які зайняли ІІІ місце на  чемпіонатах  Європи, та  їх тренерам - 4 тисячі гривень кожна.