• In English
 • Технічна місія МОП надасть Україні рекомендації щодо зайнятості внутрішніх переселенців
  опубліковано 10 липня 2014 року о 10:09

  Міністр соціальної політики Людмила Денісова зустрілася з представниками технічної місії експертів Міжнародної організації праці, які перебувають в Україні з метою надання консультативної допомоги. Сторони обговорили формат необхідних рекомендацій щодо питань зайнятості, зокрема, громадян, які вимушені були залишити свої домівки і переїхати до інших регіонів України.

  «У цій складній ситуації, в якій опинилася Україна, Уряд робить усе можливе, аби кожен вимушений громадянин, який був змушений переїхати в інший регіон, отримав необхідну підтримку та допомогу», – зазначила Міністр. Вона наголосила, що усім, хто зареєструвався в регіональних штабах, уже здійснюється виплата пенсій та інших державних соціальних допомог, надається тимчасове помешкання, зокрема в санаторно-курортних закладах.

  Щодо взаємодії з Міжнародною організацією праці, то, зауважила Людмила Денісова, надзвичайно актуальною є проблема працевлаштування тимчасово переміщених осіб. Тож надання рекомендацій міжнародних експертів щодо вирішення цієї проблем в Україні є, безумовно, особливо доречним.

  У свою чергу представники МОП запевнили Міністра, що готові поділитися відповідним досвідом, адже в ситуації, у якій опинилася Україна, необхідно діяти оперативно. Передусім, це стосується питання створення тимчасових робочих місць для внутрішньо перміщених громадян.

  Міністр повідомила, що для цієї категорії громадян діє спрощена система працевлаштування. Для того, аби стати на облік, достатньо лише пред’явити одне посвідчення особи. Таких громадян активно залучають на громадських роботах. Крім того, за словами Людмили Денісової, затверджено Порядок підтвердження результатів неформального навчання осіб за робітничими професіями. Також удосконалено підходи до реалізації механізму підтримки конкурентоспроможності осіб віком старше 45 років шляхом одноразового отримання ваучерів для перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями.

  Людмила Денісова висловила упевненість у продовженні плідного співробітництва з Міжнародною організацією праці й подякувала за готовність міжнародної спільноти підтримати Україну у цей непростий для неї час викликів і випробувань.