• In English
 • У 2014 році українські виробники зможуть скористатися подвійними обсягами тарифних квот від ЄС
  опубліковано 19 червня 2014 року о 14:34

  Припинення дії автономних торговельних преференцій, запропонованих Україні Євросоюзом, і ратифікація економічної части Угоди про асоціацію дозволять вітчизняним виробникам у подвійному обсязі скористатися квотами на постачання продукції до ЄС. 

  Про це розповів Урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій Пятницький під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. 

  «За підписанням Угоди про асоціацію прослідує її ратифікація в Парламенті, і ми зможемо починати застосовувати Угоду з осені цього року. Це відкриває можливість по тим товарам, де є тарифні квоти, фактично, двічі їх використати. Тому що сьогодні ми використовуємо їх в рамках торгових преференцій, а як тільки набуде чинності Угода, автономні торговельні преференції припиняють свою дію, і ми зможемо використати ці самі квоти ще раз, але вже в рамках Угоди. Тобто, це унікальний рік, коли протягом 8-9 місяців можна скористатися подвійними обсягами тарифних квот», - наголосив Валерій Пятницький.

  Урядовий уповноважений підкреслив, що не слід концентруватися тільки на тарифних преференціях, оскільки Угода про асоціацію відкриває набагато більший спектр співробітництва з ЄС.

  «В даному випадку, я думаю, нам не потрібно говорити про продовження тарифних преференцій. Якщо подивитися на всю Угоду про асоціацію, або навіть її частину, яка стосується вільної торгівлі, то тарифне регулювання стосується декількох відсотків, якщо говорити загалом про всю Угоду», - зауважив Валерій Пятницький.

  Експерт Мінекономрозвитку додав, що після набуття чинності Угоди про асоціацію, для українських виробників два роки буде діяти генеральна система преференцій Євросоюзу, в рамках якої умови доступу на європейський ринок для деяких груп товарів навіть кращі, ніж сьогодні передбачені автономними торговельними преференціями, або передбачені в перші 2-3 роки дії Угоди про вільну торгівлю.