• In English
 • Урядом розроблено низку нормативно-правових актів з питань реформування місцевого самоврядування
  опубліковано 18 червня 2014 року о 17:44

  Уряд робить послідовні кроки для поступової децентралізації влади в Україні. Зокрема, вже розроблено низку нормативно-правових актів з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади  і робота у цьому напрямку триває.

  Так, 23 квітня Кабінет Міністрів схвалив перший з низки законопроектів, підготовлених на реалізацію Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади - проект Закону України «Про співробітництво територіальних громад», а 17 червня документ прийнято в цілому Верховною радою України. 

  «Прийняття Закону дозволяє суттєво розширити можливості громад для розв’язання ними спільних проблем соціально-економічного розвитку (наприклад, будівництво і утримання лікарень, вирішення проблем вивезення сміття, забезпечення водопостачання та інші питання)», - наголосила директор департаменту регіональної політики Мінекономрозвитку Олена Нижник.

  Також 11 червня Урядом було схвалено проект Закону України  «Про добровільне об'єднання територіальних громад», який 13 червня зареєстрований у Верховній Раді України. Законопроект спрямований на створення законодавчих передумов для формування на добровільних засадах спроможних, самодостатніх територіальних громад з наданням їм відповідних матеріальних, фінансових ресурсів, як це передбачено Концепцією реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

  Пройшов процедуру погодження із зацікавленими органами проект Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», підготовлений Нацдержслужбою України. Нова редакція закону містить ряд принципових підходів, зокрема: новий поділ посад в органах місцевого самоврядування на групи та підгрупи; вимоги до політичної нейтральності службовців; вимоги до рівня професійної компетентності особи, яка претендує на зайняття посади в органах місцевого самоврядування; нововведення щодо оплати праці, преміювання та заохочення.