• In English
 • Пожвавлення будівництва Дніпропетровського метрополітену очікується наприкінці року
  опубліковано 18 червня 2014 року о 17:50

  Це стане можливим після того, як буде визначений підрядник за спільним з європейськими банками проектом «Завершення будівництва метрополітену в м.Дніпропетровську». Зараз вже проведено перший етап двоступеневих торгів, яким визначено 8 компаній з різних країн. Ці компанії в кінці червня отримають технічну документацію для проведення другого етапу. І вже до кінця вересня буде відомий переможець – підрядник, який зможе отримати гроші від Європейського банку регіонального розвитку та Європейського інвестиційного банку та приступити до робіт. Про це повідомила заступник директора департаменту ЖКГ та будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації Тетяна Павлюк.

  І як гарантія того, що Україна готова прийняти гроші від європейських банків, з державного бюджету вже виділено 664 млн. грн. під прийняття кредиту.

  Також вчорашнім голосуванням у Верховній Раді внесено зміни до Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік», згідно з якими комунальне підприємство «Дніпропетровський метрополітен» звільняється від зобов’язань з відшкодування витрат державного бюджету, здійснених у зв’язку з отриманням кредиту Європейського інвестиційного банку для реалізації вищезазначеного проекту.

  «Ці обов'язки бере на себе держава, що дає можливість КП «Дніпропетровський метрополітен» як одержувачу коштів реалізовувати проект. Це відкриті двері для будівництва метрополітену», - сказала Тетяна Павлюк.

  В цілому, перша черга Дніпропетровського метрополітену складається з трьох пускових комплексів залишковою вартість 5 млрд. 104 млн. грн.

  Реалізація спільного проекту з європейськими банками передбачає одночасну участь в будівництві першої черги метрополітену державного та місцевих бюджетів.

  Відповідно до укладених кредитних угод кошти європейських банків будуть спрямовані на добудову другого пускового комплексу першої черги Дніпропетровського метрополітену у складі 3 станцій від станції «Вокзальна» до станції «Музейна» довжиною 4 км.