• In English
  • Мінрегіон і вкладники двох банків об`єднали зусилля щодо подальшої реалізації програми "Доступне житло"
    опубліковано 30 травня 2014 року о 09:46

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та 570 громадян – учасників програми будівництва доступного житла, які внесли свої кошти на рахунки в ПАТ «КБ «Південкомбанк» і ПАТ «АвтоКразБанк» для придбання житла за програмою 30/70%, об`єднали зусилля для подальшої реалізації програми.

    Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Дмитро Ісаєнко за результатами зустрічі з громадянами – учасниками програми.

    Нагадаємо, зазначені банки у встановлений законом і договорами строк не провели платежів з рахунків громадян на суму понад 64,3 млн. грн. на рахунки забудовників, а відтак було порушено зобовзання громадян перед забудовниками щодо фінансування будівництва, що може стати причиною його призупинення.

    На сьогоднішній зустрічі з інвесторами досягнуто згоди щодо проведення найближчим часом круглого столу разом із забудовниками – компаніями «Ліко-холдинг», Українською будівельною корпорацією «Укрбуд», «ДБК-4» та «Київміськбудом» щодо подальшої реалізації програми.

    За словами Дмитра Ісаєнка, на сьогоднішній день Мінрегіоном досягнуто домовленості із зазначеними забудовниками про те, що вони залишать за програмою і не будуть реалізовувати іншим покупцям квартири до вирішення питання з фінансуванням будівництва.

    Як повідомлялося раніше, 27 травня поточного року відбулася спільна нарада представників Мінрегіону, «Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву», Національного банку України, «АвтоКразБанку» та ініціативної групи учасників програми. У ході зустрічі напрацьовано декілька варіантів виходу із ситуації, що склалася.

    За словами Дмитра Ісаєнка, в який саме спосіб буде вирішено це питання, залежить від рішення Національного банку та Фонду гарантування вкладів.

    «Ми запропонували декілька шляхів виходу із ситуації. Далі – рішення за Національним баком та Фондом гарантування вкладів. Ми звертаємося до цих установ якнайшвидше прийняти рішення з цього питання, адже від нього залежить доля 570 громадян – учасників програми і подальша реалізація самої програми», - сказав Дмитро Ісаєнко.