• In English
 • НКЦПФР врегулювала питання виплати доходів за цінними паперами у коштах
  опубліковано 30 травня 2014 року о 09:33

  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) врегулювала питання виплати доходів за цінними паперами у вигляді коштів, схваливши проект рішення «Про внесення змін до Положення про провадження депозитарної діяльності» на своєму черговому засіданні 27 травня 2014 року.

  «Регулятор вже розглядав цей проект минулого року, та під час його оприлюднення і громадського обговорення Комісія отримала низку пропозиції від НДУ (Національного депозитарію України), ПАРД (Професійної асоціації реєстраторів і депозитаріїв), АФП (Асоціації «Фондове партнерство») та професійних учасників. Тож, на основі актуальних потреб ринку та з урахуванням норм законів НКЦПФР доопрацювала документ з метою врегулювання питання щодо виплати доходів за цінними паперами емітентів у вигляді коштів», - зазначила директор департаменту регулювання депозитарної та клірингової діяльності НКЦПФР Ірина Курочкіна.

  Зокрема, із схвалених нововведень можна виділити наступні: емітент має забезпечити зарахування коштів, що підлягають виплаті депонентам депозитарної установи, на грошовий рахунок Центрального депозитарію в Розрахунковому центрі; емітент, у свою чергу, зобов’язаний надати Центральному депозитарію інформацію щодо фактично утриманої та сплаченої суми податку при нарахуванні доходів за цінними паперами. У випадку, якщо певна кількість рахунків у цінних паперах власників обслуговується депозитарною установою на підставі договору, укладеного з емітентом, останній повинен до зарахування коштів, що підлягають виплаті депонентам, на грошовий рахунок Центрального депозитарію в Розрахунковому центрі отримати від відповідної депозитарної установи інформацію щодо переліку таких власників. Варто зауважити, що доходи у грошових коштах, які підлягають виплаті власникам цінних паперів, рахунки в цінних паперах яких обслуговуються депозитарною установою на підставі договору, укладеному з емітентом, виплачуються емітентом самостійно або депозитарною установою на підставі такого договору з емітентом, якщо його умовами передбачено надання таких послуг.

  Також зазначений проект доповнено нормою щодо порядку виплати дивідендів емітентами, в яких держава опосередковано володіє істотною участю. У випадку, якщо власниками 50% акцій і більше є господарські товариства, частка держави в яких становить 100%, то емітент виплачує дивіденди, нараховані на акції таких господарських товариств, безпосередньо до Державного бюджету України.

   Документ найближчим часом буде оприлюднений на сайті регулятора.