• In English
 • Міненерговугілля: Сьогодні шахтарі хочуть одного - миру
  опубліковано 30 травня 2014 року о 09:54

  Сьогодні шахтарі хочуть одного – миру, заявив Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Юрій Зюков під час прес-конференції, яка відбулась 29 травня в Міненерговугілля України.

  «Гірники хочуть, щоб була можливість  працювати і  не хвилюватися за свої сімї»,- зазначив Ю. Зюков.

  Перший заступник Міністра наголосив, що через сепаратистів не працюють окремі підприємства, які розташовані в зоні бойових операцій, оскільки небезпечно гірникам спускатися під землю. Разом з тим Ю. Зюков запевнив, що вибухи не зможуть пошкодити підземні комунікації та обладнання шахт, адже вони розташовані на глибині. Проте зауважив, що на сьогодні не працюють 4 шахти «Лисичанськвугілля» в Луганській області, тому що не подається тепловоз і, за відсутності складів, нема можливостей відвантажувати вугілля. Є випадки погроз з боку бойовиків керівникам шахт, перешкоджання виходу шахтарів на роботу. «Через напружену ситуацію,- наголосив Ю.Зюков, - держава недоотримує щодня від 7 то 10 тис. тонн вугілля».

  Юрій Зюков поінформував, що вжито невідкладних заходів щодо надійного зберігання вибухівки: «Ми прибрали склади на поверхні, і вся вибухівка опущена під землю». Проте, за словами першого заступника Міністра, складність ситуації в тому, що керівникам шахт і шахтарям часто нема до кого звернутися: там нема ні керівників міліції, ні керівників якоїсь силової служби, яка б могла захистити. «Надія на нашу армію, на те, що найближчим часом звільнять територію»,- зазначив він.

  Юрій Зюков наголосив, що Уряд робить все для стабілізації ситуації і підтримки шахтарів у складних обставинах. «На Сході  йде війна. І ми вдячні кожному робітникові, кожному бригадиру, що в цій ситуації, що склалася,  вони знаходять в собі мужність опускатися в шахту», - підкреслив Юрій Зюков.