• In English
 • У 2014 році продовжиться реалізація соціальної ініціативи Президента України "Доступне житло"
  опубліковано 21 січня 2014 року о 15:34

  Програма здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов діятиме і в 2014 році. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.

  Програма, започаткована в 2012 році в рамках соціальної ініціативи Президента України «Доступне житло», передбачає погашення частини зобов’язань позичальника за користування кредитом на будівництво або придбання житла (13 % погашаються за рахунок коштів державного бюджету, позичальник отримує кредит під 3 % річних).

  Міністр поінформував, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» на реалізацію цієї Програми передбачено видатки у розмірі 340 млн. гривень, з яких близько 101 млн. гривень буде направлено на часткову компенсацію відсотків за договорами укладеними у 2012 та 2013 роках.

  За словами очільника Мінрегіону, Міжвідомчою комісією з розгляду пропозицій щодо формування переліку об′єктів житлового будівництва, на добудову яких можуть спрямовуватися кошти, на сьогодні визначено до участі у Програмі 305 об’єктів житла, в яких громадяни можуть придбати більше 9300 квартир.

  «Всього з початку реалізації програми надано 3 387 кредитів на загальну суму 786,7 млн. гривень, з них у 2013 році надано 2 154 кредити на суму 501,4 млн. гривень», - констатував Міністр. Він наголосив, що соціальна ініціатива Президента України Віктора Януковича «Доступне житло» - реальна можливість для тисяч сімей покращити свої житлові умови при фінансовій підтримці держави і закликав тих, хто сьогодні шукає доступні варіанти придбання власного житла, стати учасниками Програми здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

  Довідково

  Починаючи з 2012 року, в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2012 р. № 343 передбачена реалізація програми здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

  Для участі у Програмі громадянин може звернутися до «Єдиного вікна», яке є у кожному обласному центрі (обласної державної адміністрації або до регіонального управління ДСФУ «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву») або ж до регіональних відділень банківських установ: ПАТ «АБ «Укргазбанк», ПАТ «Ощадбанк», ПАТ «Укрексімбанк» та ПАТ «РАДИКАЛ БАНК», детальна інформація щодо яких - у рубриці «Доступне житло» офіційного сайту Мінрегіону.