• In English
 • Цьогоріч держава виділить на садівництво, виноградарство та хмелярство 700 млн. грн.
  опубліковано 21 січня 2014 року о 15:26

  Цьогоріч державну підтримку садівництва, виноградарства та хмелярства збільшено до 700 мільйонів гривень. А це у 7 разів більше, ніж у минулорічному бюджеті. Передбачені на поточний рік кошти сільгоспвиробники зможуть використати на закладку нових садів та виноградників, догляд за ними, будівництво сучасних сховищ, закупівлю необхідного обладнання тощо. Своєю чергою, це сприятиме нарощенню виробництва плодово-ягідної продукції, її експорту та внутрішнього споживання. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

  «Останніми роками Уряд приділяє значну увагу розвитку садівництва. Завдяки державним програмам підтримки галузі ми вже можемо говорити про збільшення виробництва плодово-ягідної продукції, посівних площ, експорту, а також внутрішнього споживання. Так, минулоріч валове виробництво плодів та ягід зросло на 14%, а винограду − на 26%», − зазначив Микола Присяжнюк.

  За словами Міністра, аби закріпити таку позитивну тенденцію, вирішено збільшити фінансування галузі. І у держбюджеті на 2014 рік на розвиток хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і догляд за ними передбачено 700 мільйонів гривень. А це у 7 разів більше, ніж у бюджеті на 2013 рік.

  «Претендувати на державну допомогу можуть не тільки великотоварні виробники, але й селяни та фермери. Вони зможуть використати ці кошти на викорчовування старих та насадження нових садів та виноградників, будівництво сучасних сховищ та закупівлю необхідного обладнання», − наголосив Глава відомства.

  Також Микола Присяжнюк додав, що, аби отримати державну допомогу, сільгоспвиробник має розробити проект та затвердити його в управлінні АПР свого району. Потім районна комісія здійснює перевірку факту закладення садів та їхню оцінку.

  Згодом документи подаються до Міністерства, яке приймає рішення щодо компенсації. Після чого сільгоспвиробник може отримати відповідну грошову компенсацію. Більш детальну інформацію можна отримати у Консультаційному центрі при Мінагрополітики.