• In English
 • Житомирські аудитори з початку року відшкодували втрат на суму понад 18 млн грн
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 01 листопада 2018 року о 10:20

  За результатами проведених фахівцями Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області ревізій впродовж січня-жовтня поточного року виявлено втрат фінансових та матеріальних ресурсів на загальну суму 24,2 млн гривень.

  Завдяки проведеній аудиторами роботі забезпечено відшкодування втрат на суму 18,2 млн грн. Зокрема, порушники фінансової дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів 5,5 млн гривень.

  Проведеними державними фінансовими аудитами встановлено, що неефективні управлінські дії і ризикові операції призвели до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму 125,3 млн грн, а також збитків на суму 1,7 млн грн. За їх результатами надано 161 пропозицію, 90 з них виконано об’єктами контролю. Забезпечено  відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів, допущених через неефективні управлінські дії (рішення) або ризикові операції на суму 5,3 млн гривень.

  До установ та організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано 58 фінансових санкцій у вигляді попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів.

  Правоохоронним органам передано матеріали 32 ревізій та 3 аудиторських звітів, за результатами розгляду яких розпочато 20 досудових розслідувань та вручено 14 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

  За порушення законодавства 84 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 18 – до дисциплінарної та матеріальної. Трьох осіб звільнено з посад.

  Окрім того, житомирські аудитори ініціювали вісім позовів щодо усунення виявлених порушень перед органом прокуратури.

  Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму понад 33 млн грн.