• In English
 • Заява МЗС України щодо рішення Білорусі призупинити участь в ініціативі ЄС «Східне партнерство»
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 29 червня 2021 року о 18:39

  Рішення про призупинення участі в ініціативі ЄС "Східне партнерство" свідчить про неповагу до цінностей демократії, верховенства права та прав людини, на яких засноване «Східне партнерство». Найголовніше, воно суперечить інтересам білоруського народу і його історичній належності до сім’ї європейських народів.

  Україна переконана, що цей односторонній крок жодним чином не позбавляє білоруський народ його права на зближення з Європейським Союзом та співпрацю у рамках «Східного партнерства» на основі європейських цінностей та з метою зміцнення європейської ідеї у нашому регіоні.

  Україна готова допомогти білоруському громадянському суспільству зберегти доступ до заходів та проектів «Східного партнерства», а також сприяти подальшому діалогу і контактам білоруського громадянського суспільства з Європейським Союзом.

  Водночас поточна ситуація у «Східному партнерстві» напередодні його майбутнього саміту свідчить про нагальну потребу переосмислити стратегічну мету цієї важливої ініціативи ЄС, посилити її геополітичне значення та відкрити європейські перспективи для тих держав-учасниць, які цього прагнуть. Це сприятиме розвитку співпраці усіх держав регіону на основі європейських цінностей, зміцнить їхню стійкість супроти зовнішніх викликів.

  Саме з такою метою Україна, Грузія та Молдова започаткували формат посиленої взаємодії — Асоційоване Тріо. Він покликаний, серед іншого, розвинути принцип диференціації у рамках «Східного партнерства», визначити нові далекосяжні цілі інтеграції східних партнерів з ЄС, зміцнити їхню безпеку та стійкість супроти гібридних загроз.

  Асоційоване Тріо налаштоване бути в авангарді розвитку «Східного партнерства», аби втілити європейські прагнення його країн-учасниць і забезпечити подальше зближення з ЄС.