• In English
 • Україна та ПАР продовжать співпрацю для порятунку диких тварин з неволі

  Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський зустрівся з Послом Південно-Африканської Республіки в Україні Андре Йоханнесом Гроеневальдом, щоб обговорити питання співробітництва.

  Роман Абрамовський подякував пану послу Південно-Африканської Республіки за співпрацю та допомогу у перевезенні до ПАР диких кішок, яких вилучили у колишніх власників через жорстоке поводження.

  «Для порятунку диких тварин з неналежних умов утримання Міндовкілля  забезпечує оформлення документів дозвільного характеру згідно з вимогами CITES та українського законодавства. За останні три роки для перевезення таких тварин у ПАР оформлено більше, ніж 20 дозвільних документів. Торік ми вдосконалили правила утримання диких тварин та створення регіональних центрів їх порятунку та реабілітації. Адже для Міністерства є вкрай важливим природоохоронний аспект та дотримання інтересів тварин. В Україні мають розвиватися місцеві види диких тварин, а леви жити у своїх природних умовах», - зазначив Роман Абрамовський.

  За словами Міністра, Україна готова до продовження та розширення такої співпраці, проведення спільних проєктів з дослідження, збереження, використання та моніторингу біорізноманіття.

   «На сьогодні ПАР є лідером у світі із захисту левів. І ми б хотіли й надалі продовжити співпрацю з Україною у цьому напрямку. Налагодити взаємодію та обмін інформацією не лише у процесі перевезення, а й щодо подальшої долі цих тварин. Адже для нас важливо бути впевненими, що леви, які перевезені з України у спеціальні притулки ПАР мешкають там у належних умовах. Те саме стосується і левів, які сьогодні мешкають в українських еко-парках. Переконаний, що усі тварини мають жити у належних умовах”, - повідомив Посол Південно-Африканської Республіки в Україні Андре Йоханнес Гроеневальд.

  Серед іншого, Міністр висловив зацікавленість у продовженні обміну досвідом з ПАР у сфері створення та роботи національних природних парків, збереження дельфінів та заборони діяльності дельфінаріїв.