• In English
 • Співпраця Україна-НАТО: Відбулося 30-те засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва
  Міністерство економіки України, опубліковано 29 червня 2021 року о 18:24

  Мінекономіки долучилося до 30-го засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва, яке відбулось сьогодні, 29 червня.

  Учасники засідання обговорили напрями реформування оборонно-промислового комплексу України та системи оборонних закупівель, а також стан виконання основних завдань Дорожньої карти Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва.

  В рамках панелі “Оборонна політика: економічні та промислові аспекти” було презентовано розроблений Мінекономіки законопроект “Про здійснення іноземних інвестицій у суб’єкти господарювання, що мають стратегічне значення для національної безпеки України”.

  «Очікується, що запровадження в Україні механізму перевірки та моніторингу прямих іноземних інвестицій буде ефективним інструментом забезпечення економічної безпеки держави. А це, в свою чергу, є одним із факторів зміцнення обороноздатності країни. Такий підхід позитивно впливатиме на національну безпеку та посилить економічні позиції України на міжнародному рівні», – наголосив директор департаменту економіки безпеки і оборони Сергій Сметанко.

  Сторони розглянули практичні аспекти співробітництва в рамках програм і проектів Агенції НАТО з підтримки та постачання, Промислово-дорадчої групи НАТО, а також робочих груп Конференції національних директорів з озброєння.

  За результатами засідання учасники підтвердили, що СРГО є ефективною платформою конструктивного діалогу з НАТО в оборонно-технічній сфері. Формат та зміст СРГО відповідає трансформаційним процесам в Україні і займає важливе місце у широкому політичному порядку денному.


  Довідково

   Спільна робоча група Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва створена у березні 2004 року під егідою Комісії Україна-НАТО (КУН) для координації реалізації практичних заходів співробітництва та обміну інформацією у сфері озброєнь і військової техніки та національного оборонно-промислового комплексу. Починаючи з 2018 р., до сфери відповідальності групи включені також питання економічних аспектів безпеки і оборони.