• In English
 • Затверджено новий перелік закладів для госпіталізації пацієнтів з COVID-19
  Національна служба здоров’я України, опубліковано 03 червня 2021 року о 14:02

  Оновлення мережі не вплине на пацієнтів, які перебувають у стаціонарі та долають COVID-19. Жоден не має бути виписаний з лікарні до завершення лікування. 

  Попереднє розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня пов’язаної з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 від 07 травня 2021 року №31 «Щодо затвердження переліку закладів охорони здоров’я, що визначені для госпіталізації пацієнтів з COVID-19» втратило чинність. Затверджено новий перелік таких закладів. До нього увійшли 257 лікарень. Одні з них залишаються опорними лікарнями, які продовжуватимуть забезпечувати  інфекційну готовність на постійній основі. Інші, так звані лікарні “другої хвилі”, залучаються до надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19 з 1 червня і будуть або виключатися з мережі, у разі зниження показників захворюваності, або розширюватися за рахунок лікарень “третьої хвилі” (за необхідності).

  Оновлення мережі не вплине на пацієнтів, які зараз перебувають у стаціонарі та долають COVID-19. Жоден не має бути виписаний з лікарні до завершення лікування. Про розробку нових маршрутів пацієнтів відповідно до нового переліку закладів охорони здоров’я має подбати місцева влада. Усі послуги, надані лікарнями у травні за пакетом «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19» будуть оплачені Національною службою здоров’я України у повному обсязі.

  Станом на кінець травня 2021 року, у закладах, визначених для лікування коронавірусної хвороби, перебуває менше 20 тис. пацієнтів. І з кожним днем кількість виписаних більше, ніж кількість госпіталізованих. З понад 71 тис ліжок, виділених для лікування COVID-19, на сьогодні зайнято близько 20 тис ліжок. Тобто, щочетветре ліжко-місце.