• In English
 • Затверджено новий перелік суб’єктів нормування у будівництві
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 28 квітня 2021 року о 19:31

  Уряд оновив перелік центральних органів виконавчої влади, що здійснюють нормування у будівництві щодо окремих типів об’єктів будівництва, що мають галузеву специфіку. Проект постанови «Про затвердження переліку суб’єктів нормування у будівництві», розроблений Мінрегіоном, було прийнято на засіданні Уряду.

  Згідно з оновленим переліком Мінрегіон здійснює нормування за всіма об’єктами нормування. Інші ЦОВВ, у разі відсутності державних будівельних норм або необхідності конкретизації їхніх вимог, здійснюватимуть нормування у будівництві щодо окремих типів об’єктів будівництва, що мають галузеву специфіку, зокрема це стосується об’єктів енергетики, сільського господарства, інженерно-транспортної інфраструктури тощо.

  «Прийняття цієї постанови дозволить забезпечити ефективну роботу центральних органів виконавчої влади щодо оновлення державних та галузевих будівельних норм», – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

  Нагадаємо, що Мінрегіоном сформовано план робіт із нормування на 2021 рік, яким передбачено актуалізацію понад 30 державних будівельних норм. Це – майже третина чинних на сьогодні державних будівельних норм.

  Зокрема, в цьому році Мінрегіоном буде розроблено 4 нових ДБН (на заміну СНиП, які було прийнято ще у 80-их роках минулого сторіччя), в тому числі щодо проектування та будівництва аеродромів, промислових будівель та споруд.

  Загалом до 2025 року за умови наявності відповідного щорічного фінансування Міністерство планує повністю оновити державні будівельні норми.