• In English
  • Запрошуємо до обговорення проекту розпорядження Кабінету Міністрів “Про затвердження плану заходів на 2025–2026 роки з реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021 – 2026 роки”
    опубліковано 11 листопада 2024 року о 13:47

    У 2021 році Президент України затвердив Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021–2026 роки, розроблену Урядом у тісній співпраці з представниками громадського сектору. Для забезпечення реалізації Стратегії передбачено підготовку і затвердження Кабінетом Міністрів України відповідних планів заходів.

    З цією метою Секретаріат Кабінету Міністрів організував розроблення проекту розпорядження Кабінету Міністрів “Про затвердження плану заходів на 2025–2026 роки з реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021–2026 роки”.

    Проект плану заходів підготовлений на основі результатів публічних обговорень: майстерні майбутнього “Державна політика сприяння розвитку громадянського суспільства: плануємо разом нові кроки”; 4 онлайн-обговорень проблемних питань реалізації державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства, які потребують вирішення і відображення у новому плані заходів, за темами, визначеними напрямами Стратегії; заходу “П’ятий елемент: стратегічна сесія для нового плану заходів з реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства”.

    Крім того, створено громадсько-урядову платформу для комунікацій в процесі розроблення проекту плану заходів. Протягом вересня–листопада 2024 року також проведено серію онлайн-зустрічей для узгодження позицій органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства.

    Запропоновані у проекті плану заходи будуть спрямовані на реалізацію таких стратегічних напрямів:

    - забезпечення ефективних процедур громадської участі у формуванні та реалізації державної політики, вирішенні питань місцевого значення;

    - створення сприятливих умов для формування та інституційного розвитку інститутів громадянського суспільства;

    - стимулювання участі інститутів громадянського суспільства в соціально-економічному розвитку України;

    - створення сприятливих умов для міжсекторальної співпраці.

    Заходи виконуватимуться у співпраці з інститутами громадянського суспільства, міжнародними організаціями, партнерами з розвитку, органами місцевого самоврядування та їх всеукраїнськими асоціаціями.

    Проект акта поширюється на інтереси таких заінтересованих сторін: громадяни, інститути громадянського суспільства (громадські об’єднання, благодійні і релігійні організації, творчі спілки, професійні спілки та їх об’єднання, організації роботодавців та їх об’єднання тощо), суб’єкти господарювання.

    Реалізація плану заходів позитивно вплине на можливість реалізовувати права та інтереси всіма групами заінтересованих сторін, оскільки передбачається:

    - підвищення рівня обізнаності громадян про можливість створення інститутів громадянського суспільства, а також спрощення процедур реєстрації таких інститутів;

    - удосконалення форм участі громадян, інститутів громадянського суспільства у прийнятті рішень як на національному, так і на місцевому рівні (публічні консультації та інші механізми громадської участі);

    - підвищення рівня спроможності інститутів громадянського суспільства, розширення механізмів їх фінансової підтримки, забезпечення безпеки діяльності;

    - розширення можливостей для участі інститутів громадянського суспільства у соціально-економічному житті, зокрема у наданні соціальних послуг та соціальному підприємництві, провадженні волонтерської діяльності;

    - поширення практик міжсекторальної співпраці між інститутами громадянського суспільства, суб’єктами господарювання та органами державної влади, органами місцевого самоврядування та ін.

    Тексти проектів розпорядження Кабінету Міністрів і плану заходів доступні за посиланням: http://surl.li/evvdig

    Письмові пропозиції до проекту акта можна надсилати до 25 листопада 2024 р. за формою на електронну адресу: leonteva@kmu.gov.ua.

    Консультації щодо проекту надаються у разі надсилання відповідного звернення на адресу електронної пошти: leonteva@kmu.gov.ua. Відповідальна особа в Департаменті інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів: Леонтьєва Анна Анатоліївна.

    Звіт про результати консультацій з громадськістю буде оприлюднено у рубриці “Громадянське суспільство і влада” розділу “Для громадськості” Урядового порталу не пізніше ніж через два тижні після схвалення зазначеного проекту акта на засіданні Уряду.