• In English
 • Відбулася серія онлайн-обговорень для підготовки нового плану заходів з реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні
  опубліковано 03 травня 2024 року о 10:22

  Продовжується підготовка плану заходів на 2025–2026 роки з реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021–2026 роки, затвердженої Указом Президента України 27.09.2021 р. № 487.

  З 23 квітня до 1 травня 2024 року проведено 4 онлайн-обговорення стосовно проблемних питань, які потребують вирішення, за темами, визначеними напрямами Стратегії:

  - забезпечення ефективних процедур громадської участі у формуванні та реалізації державної політики, вирішенні питань місцевого значення;

  - створення сприятливих умов для формування та інституційного розвитку інститутів громадянського суспільства;

  - стимулювання участі інститутів громадянського суспільства в соціально-економічному розвитку України;

  - створення сприятливих умов для міжсекторальної співпраці.

  До участі в обговореннях мали можливість долучитися всі заінтересовані представники інститутів громадянського суспільства, міжнародних організацій, науковці, експерти, зокрема ті, хто зареєструвався на спеціальній громадсько-урядовій платформі. Також на заходи були запрошені представники центральних і місцевих органів виконавчої влади, які забезпечують реалізацію Стратегії.

  На початку тематичних заходів заступниця директора Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів, завідуюча відділом Наталія Окша інформувала учасників про результати з реалізації Національної стратегії за 2023 рік та І квартал 2024 року, а також «дорожню карту» розроблення нового плану заходів на 2025–2026 роки з реалізації Стратегії.

  Під час кожного заходу учасники (від 70 до 100 осіб) за допомогою фасилітаторів шукали відповіді на ключові питання стосовно проблемних питань за напрямами Стратегії (що зберегти та розвинути; чого позбутися; що потрібно запровадити).

  Наступним етапом стане розроблення пропозицій до нового плану заходів на основі результатів онлайн-обговорення.


  Довідково: онлайн-обговорення проводилися Секретаріатом Кабінету Міністрів України в межах проекту, що реалізується Секретаріатом спільно зі Спеціальним представником Головування Координатором проектів ОБСЄ в Україні (Програма підтримки ОБСЄ для України), та за підтримки ГО “ІСАР Єднання” у межах проекту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”.