• In English
 • Запобігання корупції у сфері будівництва: ТОП-5 нововведень ДІАМ

  Цифровізація та автоматизація процесів у будівництві є пріоритетними завданнями Державної інспекції архітектури і містобудування України (ДІАМ). Це особливо важливо в умовах відбудови країни. Адже зрозумілі і прозорі правила полегшують життя замовникам будівництва, підрядникам, та запобігають корупції у будівельній галузі. 

  ДІАМ створено у грудні 2020 року в рамках комплексної реформи містобудування з метою реалізації політики державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Ключовим принципом діяльності ДІАМ є нульова толерантність до корупції.

  За останні півроку ДІАМ спільно з партнерами напрацювали низку важливих нововведень, які зменшують вплив людського фактору та пришвидшують процес опрацювання документів. А саме: 

  • Автоматичний розподіл інспекторів для проведення огляду об’єктів будівництва. Відтепер інспектор призначається системою ЄДЕССБ автоматично у випадковому порядку.
  • Автоматична реєстрація повідомлення про початок виконання будівельних робіт. Після проходження автоматичних перевірок об’єкту будівництва, ЄДЕССБ автоматично реєструє документ (за наявності в електронних системах всіх необхідних даних), що дає право на виконання будівельних робіт на об’єктах класу наслідків СС1. 
  • Автоматичні перевірки дозволу на виконання будівельних робіт на етапі подачі документів. Мінімізується кількість відмов завдяки автоматичним підказкам, які система надає замовнику у процесі подачі документів. У разі невідповідності документів, система блокує можливість подати заявку і відтак дає розуміння замовнику, які недоліки необхідно усунути. 
  • Стандартизовані відмови. У випадку відмови, підстава обирається із затвердженого узагальненого та узгодженого з законодавством списку. Це запобігає необгрунтованим та надуманим причинам для відмов, що створювали корупційні ризики.
  • Автоматичне заповнення відомостей. Спрощено та автоматизовано процедуру прийому документів у замовників будівництва адміністраторами ЦНАП шляхом автозаповнення даних, що скорочує час на опрацювання документів. 

  Замовники будівництва можуть отримати необхідні фахові консультації та інформаційну підтримку звернувшись на «гарячу лінію» ДІАМ за телефоном +380443655075, або ж особисто за попереднім записом. 

  Інформація для тих, хто хоче взяти участь в експериментальному проекті щодо запровадження послуги з формування життєстійкості.