• In English
 • НКЦПФР зустрілась з представниками європейського бізнесу в сфері торгівлі енергетичними товарами
  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України, опубліковано 02 листопада 2023 року о 10:23

  Члени Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) взяли участь в інтерактивній дискусії з представниками європейської бізнес-спільноти під час чергового засідання Брюссельського енергетичного клубу (Бельгія), яке відбулося 16 жовтня 2023 року.

  Регулятор на заході представляли Члени НКЦПФР Арсен Ільін, Іраклій Барамія та Максим Лібанов.

  Темою обговорення була роль організованих товарних ринків у забезпеченні інвестицій в енергетичний сектор України. Учасники розглянули роботу ринків газу та електроенергії, акцентуючи увагу на тому, як ринки торгівлі енергетичними товарами продовжують функціонувати в умовах війни. Крім того, обговорили реформу товарних ринків, яка поступового відбувається в України.

  «Наразі має відбутися остаточна реформа товарних ринків України. Війна уповільнила її хід, але не зупинила. НКЦПФР працює над тим, щоб забезпечити вільний доступ енергетичних продуктів на біржові майданчики та торгівлю на конкурентних засадах. В рамках поїздки ми отримали багато прикладної інформації, необхідної для реалізації цієї мети. Зокрема, вивчили існуючий досвід, обговорили перспективи співробітництва між українськими та європейськими біржами, а також майбутнє біржових майданчиків та торгівлю альтернативними джерелами енергії», – зазначив Член НКЦПФР Арсен Ільін.

  «Імплементація законодавства Європейського Союзу в Україні – це ключовий крок у нашому стрімкому розвитку. Ми вдячні ЄС за підтримку та можливість вивчати кращі практики від наших європейських колег. Цей досвід допоможе нам зміцнити правову систему, покращити стандарти та забезпечити більш ефективну реалізацію законодавства для користі наших громадян та бізнесу», – заявив Член НКЦПФР Максим Лібанов.

  «Наша поїздка до Європейського Союзу була важливим кроком для вдосконалення товарних ринків України. Як комісіонери, ми зосереджуємо зусилля на забезпеченні конкурентоспроможності та вільного доступу до енергетичних продуктів для українських та іноземних компаній. Ми віримо, що співпраця з європейськими біржами та іншими інституціями допоможе посилити енергетичний сектор України та отримати додаткові ресурси для розвитку та модернізації», – заявив Член НКЦПФР Іраклій Барамія.

  Відзначимо, виступ української делегації НКЦПФР в Брюссельському енергетичному клубі відбувся під час ознайомчої поїздки представників регулятора до Бельгії та Нідерландів, яка тривала протягом 16-20 жовтня. Під час візиту комісіонери обмінялися досвідом з європейськими колегами, розглянули принципи роботи системи нагляду в ЕС, а також обговорили можливості для співпраці та розвитку вітчизняних ринків. Візит відбувся в рамках ЄС проєкту «Допомога Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) у вдосконаленні ринків енергетичної продукції України та організованої торгівлі сировинно-товарною продукцією в Україні».

  Як відзначив керівник ЄС проєкту доктор Ян Гайзман під час ознайомчої поїздки: «Ми вважаємо, що обмін досвідом – найкращий спосіб підвищити необхідну експертизу. Оскільки Україна прагне стати невід’ємною частиною Єдиного європейського енергетичного ринку, важливо, щоб національні актори розуміли, як функціонують ринки в ЄС. Переймаючи наявні стандарти ЄС щодо продуктів, контрактів та нагляду за ринком, Україна готується приєднатися до європейського енергетичного ринку, мінімізуючи ускладнення на цьому шляху. Наша мета – допомогти НКЦПФР розбудувати стійкі сировинно-товарні ринки, а найкращою запорукою цього є ефективний нагляд».

  Довідково

  Проект «Допомога Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) у вдосконаленні ринків енергетичної продукції України та організованої торгівлі сировино-товарною продукцією в Україні» стартував в Україні в квітні 2021 і буде тривати до травня 2024 року. Проект фінансує Європейський Союз.

  Мета проекту – допомога НКЦПФР у зміцненні нормативної бази, забезпеченні розвитку інструментів сировино-товарного ринку, забезпеченні взаємодії між регуляторами та методами нагляду за сировино-товарним ринком з урахуванням європейських та міжнародних стандартів та найкращих практик.

  Даний проект фінансується ЄС та реалізується консорціумом під керівництвом PwC EU Services за участю Correggio Consulting, Integrites і Kantor Management Consultants.